fbpx
- Reklama -
TV VVTB strany HLAS - SD: AK CHCE VLÁDA SPRÍSŇOVAŤ,...

TB strany HLAS – SD: AK CHCE VLÁDA SPRÍSŇOVAŤ, MUSÍ OKAMŽITE POMOCŤ ĽUĎOM AJ HOSPODÁRSTVU

-

TB strany HLAS – SD: AK CHCE VLÁDA SPRÍSŇOVAŤ, MUSÍ OKAMŽITE POMOCŤ ĽUĎOM AJ HOSPODÁRSTVU

Bratislava 22. novembra (TASR) – Ak chce vláda sprísňovať opatrenia, musí okamžite pomôcť ľuďom aj hospodárstvu. Uviedol to v pondelok na tlačovej konferencii predseda mimoparlamentnej opozičnej strany Hlas-SD Peter Pellegrini.

Vláda podľa neho pravdepodobne zavedie lockdown. „Ak sa vláda rozhodne sprísniť opatrenia, musí na tej istej svojej schôdzi rozhodnúť aj o masívnej podpore ľudí a slovenského hospodárstva. V Hlase vyzývame vládu, aby okamžite predložila univerzálny odškodňovací zákon pre zavreté prevádzky, aktivovala a spustila znovu pandemické OČR vo výške čistej mzdy pre rodičov s deťmi a okamžite prijala aj návrh na zníženie DPH pre gastrosektor na 5 % na budúci rok,“ zdôraznil.

„Ak vláda rozhodne o akejkoľvek forme lockdownu, akejkoľvek dĺžke uzatvorenia slovenskej ekonomiky, musí tak urobiť ruka v ruke s predstavením zásadných ekonomických opatrení, ktoré pomôžu prežiť ťažko skúšanému slovenskému hospodárstvu v nasledujúcich týždňoch v prípade, že bude zavedený lockdown,“ spresnil.

- reklama -

Predseda Hlasu zároveň vyzval predsedu vlády Eduarda Hegera (OĽANO), aby v deň prípadného vyhlásenia lockdownu oznámil aj výšku finančnej pomoci, ktorú je vláda okamžite ochotná „naliať“ do slovenskej ekonomiky. Ak vláda takúto pomoc neoznámi, tak sa obáva, že verejnosť sprísnené opatrenia nebude rešpektovať a presunie svoje hospodárske aktivity do šedej ekonomiky.

Zdroj: TASR.TV

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

Vážení priaznivci Veci Verejných

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu.

Vo Veciach verejných stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme onedlho.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity.

Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať Veci verejné.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..

Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás