fbpx
TV VVTB Roberta Fica so zástupcami Jednoty dôchodcov na Slovensku

TB Roberta Fica so zástupcami Jednoty dôchodcov na Slovensku

-

TB Roberta Fica so zástupcami Jednoty dôchodcov na Slovensku

R. FICO: DLHODOBÁ SPOLUPRÁCA S JEDNOTOU DÔCHODCOV BUDE POKRAČOVAŤ V EŠTE INTENZÍVNEJŠEJ PODOBE

Robert Fico dodal, že ho teší, že partneri vždy držali slovo. No keďže je nová etapa dejín na Slovensku, sme svedkami neschopného vládnutia, preto došlo k aktualizácii dohody medzi SMERom a JDS. „Tá spočíva v zintenzívnení komunikácie Jednoty dôchodcov s našimi krajskými a okresnými štruktúrami, plus boli aj nejaké personálne zmeny, pokiaľ ide o stranu SMER – SSD, ale naďalej takým odborným garantom spolupráce by ostal opakovaný minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter, ktorý sa v tejto spolupráci ukázal ako prakticky nenahraditeľný,“ priblížil R. Fico.

Za spoločné prieniky v nastávajúcej spolupráci R. Fico uviedol, že je prirodzené, že ľavica a Jednota dôchodcov spolupracujú. SMER – SSD si váži každého, kto ma odpracované, kto platil celý život dane a odvody, pretože prinášal do štátu obrovské hodnoty, na ktorých Slovenská republika stojí. Preto to, že dôchodcovia dostávajú dôchodky, nie je miera charity, to sú veci, na ktoré títo ľudia majú stopercentný nárok, pričom povinnosťou štátu je zabezpečovať, aby tento nárok bol vždy naplnený. V najbližších týždňoch chce SMER – SSD využiť múdrosť a skúsenosť JDS, nakoľko má členov, ktorí prešli fantastickou profesionálnou kariérou. „Ideme teraz pripravovať ďalšiu časť nášho programu, ktorú by sme potom chceli preniesť priamo do Programového vyhlásenia vlády, a to sa bude týkať postavenia seniorov a sociálneho štátu, ako takého. Osobitne chcem požiadať, pán predseda, o vašu expertízu, pokiaľ ide o časť sociálny štát a pokiaľ ide o spoluprácu štátu a seniorov, tam takisto nájdeme množstvo spoločných momentov,“ priblížil Robert Fico.

Robert Fico dnes oznámil predstaviteľom Jednoty dôchodcov na Slovensku, že SMER – SSD pripravuje celý rad dôležitých podujatí, 30. apríla sa koná celoslovenské stavanie mája v bratislavskej Petržalke, prvého mája bude viacero aktivít, napr. v Liptovskom Mikuláši a v Poprade budú celoslovenské oslavy, potom ôsmy máj, ďalej Cyril a Metod, Deň zvrchovanosti, oslavy Slovenského národného povstania a prvý september, Deň ústavy a na všetky tieto podujatia sú predstavitelia jednoty dôchodcov srdečne vítaní.

Bratislava 5. apríla (TASR) – Mimoparlamentná strana Hlas-SD podpísala v stredu memorandum o spolupráci s Jednotou dôchodcov na Slovensku (JDS). So zástupcami seniorov rokoval aj Smer-SD, s ktorým JDS spolupracuje 20 rokov, pričom sa dohodli na aktualizácii zmluvy o spolupráci.

Líder Hlasu-SD Peter Pellegrini na tlačovej konferencii vyhlásil, že takmer 500.000 poberateľov dôchodku žije na hranici alebo pod hranicou chudoby. Seniori musia byť podľa neho vtiahnutí do spolutvorenia novej budúcnosti Slovenska. Ak bude Hlas-SD súčasťou vlády, chce presadiť každoročné vyplácanie prostriedkov pre JDS zo štátneho rozpočtu.

Smer-SD chce podľa jeho šéfa Roberta Fica garantovať každému dôchodcovi dôstojný život. Dodal, že aktualizácia zmluvy so seniormi spočíva v zintenzívnení komunikácie dôchodcov s regionálnymi štruktúrami Smeru-SD.

Predseda JDS Michal Kotian priblížil, že memorandum majú podpísané aj s predsedom Národnej rady SR a Sme rodina Borisom Kollárom, ako aj s generálnym prokurátorom Marošom Žilinkom či Združením miest a obcí Slovenska (ZMOS).

Fico ocenil, že s JDS spolupracuje aj Hlas-SD. Myslí si, že spolupráca JDS s jednotlivými stranami vie zároveň zblížiť aj tieto strany. „Musíme rešpektovať JDS, že má členov zo všetkých častí politického spektra,“ dodal. Pellegriniho mrzí, pokiaľ sa seniori vťahujú do politických súbojov alebo sa z nich robia „mesiáši politickej spolupráce“.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img
spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

spot_img

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás