TV VVTB premiéra R. Fica a ministra práce E. Tomáša

TB premiéra R. Fica a ministra práce E. Tomáša

-

spot_img

TB premiéra R. Fica a ministra práce E. Tomáša

SOCIÁLNE: Prioritou rezortu práce má byť podľa Fica udržanie nízkej nezamestnanosti a zamestnávanie tých, ktorí si dlhodobo nevedia nájsť prácu

BRATISLAVA 5. apríla (SITA) – Prioritou rezortu práce do konca roka má byť udržiavanie nízkej miery nezamestnanosti. Uviedol to v piatok po kontrolnom dni na ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny premiér Robert Fico. Ocenil, že miera nezamestnanosti sa na Slovensku nachádza pod úrovňou štyroch percent. „Významná časť ľudí, ktorí sú nezamestnaní, sú zväčša dlhodobo nezamestnaní alebo ľudia, ktorí nemajú pracovné návyky a disciplínu. Je správne, že sa ministerstvo sústreďuje na zamestnávanie dlhodobo nezamestnaných,“ dodal Fico.

Nakoľko zamestnávatelia volajú po nových zamestnancoch, ktorých je nedostatok, rezort práce pripravil novelu zákona o pobyte cudzincov, kde sa budú okrem iného znižovať lehoty na prijímanie pracovníkov zo zahraničia. „Našou prioritou však ostáva dostať do pracovného procesu čo najviac ľudí zo spomínaných štyroch percent, ktorí sú nezamestnaní,“ uviedol Fico. Kladne ohodnotil pokračovanie v aktivačných prácach pre nezamestnaných a zavedenie nového programu pre mladých ľudí – práva na prvú prácu. Oceňuje tiež význam projektov, vďaka ktorým sa nezamestnaní rekvalifikujú a preškoľujú.

Ministrovi Erikovi Tomášovi vyslovil podporu pri plnení priorít stanovených v programovom vyhlásení vlády. „Vnímam veľkú dynamiku a prijímanie množstva pozitívnych opatrení sociálneho charakteru. Vnímam záujem pána ministra o zachovanie sociálneho zmieru a sociálneho dialógu. Sociálny dialóg bol mŕtvy posledné tri roky, teraz vidím snahu cez štandardnú tripartitu viesť rozhovory so sociálnymi partnermi. Bez toho sa nedajú prijímať kvalitné rozhodnutia v sociálnej oblasti,“ uzavrel Robert Fico.

Podporte nezávislé spravodajstvo a pomôžte zvýšiť pluralitu médii na Slovensku. Spravodajský portál Veci Verejné prináša overené agentúrne správy a vlastné komentáre naších autorov.

Podporiť nás môžete jednoduchou formou cez platobnú bránu buď pravidelnou mesačnou sumou alebo jednorázovým príspevkom.

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás