TV VVTB premiéra Fica po kontrolnom dni u ministra Rašiho

TB premiéra Fica po kontrolnom dni u ministra Rašiho

-

spot_img

TB premiéra Fica po kontrolnom dni u ministra Rašiho

EKONOMIKA: Európske zdroje sú nenahraditeľné a veľmi vzácne, potvrdil premiér po rokovaní na ministerstve investícií

BRATISLAVA 25. apríla (SITA) – Z pohľadu mobilizácie zdrojov v tomto roku je rozhodujúce Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR. Predseda vlády Robert Fico (Smer-SD) o tom vo štvrtok informoval po kontrolnom dni v tomto rezorte. Slovensko ako členský štát Európskej únie podľa neho môže čerpať významné finančné objemy z európskych fondov. „Tieto zdroje sú pre nás nenahraditeľné a veľmi vzácne,“ uviedol po stretnutí s vedením ministerstva.

Premiér kritizoval predchádzajúce vlády, že za tri roky vyhlásili iba 27 výziev na využívanie eurofondov z nového programového obdobia na roky 2021 – 2027. „Nové vedenie ministerstva za päť mesiacov pripravilo 90 výziev. Niekoľko miliárd eur je doslova pripravených na investovanie,“ povedal Robert Fico. Ocenil tento pokrok, pretože ministerstvo investícií bolo aj motorom novelizácie zákona o verejnom obstarávaní, ktorú považuje a jeden z najpodstatnejších legislatívnych prvkov nielen tejto vlády, ale aj oproti ostatným vládam.

Predseda vlády požiadal ministra investícií Richarda Rašiho (Hlas-SD), aby mu pomohol s prípravou dokumentu do vlády o mobilizácii všetkých zdrojov, ktoré sú k dispozícii. „To nie je sťažovanie sa ani útok, ale prakticky všetci nás vo všetkom predbehli,“ vyhlásil s tým, že to je výsledok práce predošlých premiérov Igora Matoviča, Eduarda Hegera a Ľudovíta Ódora. „Za tri roky išlo Slovensko od desiatich k piatim. Namiesto toho, aby sme sa približovali k priemernej úrovni životnej úrovne Európskej únie, tak sa vzďaľujeme. Musíme sa vrátiť na trajektóriu rastu, znovu sa približovať k priemernej úrovni Európskej únie,“ vyzval Robert Fico.

Podporte nezávislé spravodajstvo a pomôžte zvýšiť pluralitu médii na Slovensku. Spravodajský portál Veci Verejné prináša overené agentúrne správy a vlastné komentáre naších autorov.

Podporiť nás môžete jednoduchou formou cez platobnú bránu buď pravidelnou mesačnou sumou alebo jednorázovým príspevkom.

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás