fbpx
- Reklama -
DomáceTakto sa prekrúcajú a zamlčiavajú informácie a z kajúcnikov...

Takto sa prekrúcajú a zamlčiavajú informácie a z kajúcnikov robia sväté obrázky

-

Takto sa prekrúcajú a zamlčiavajú informácie a z kajúcnikov robia sväté obrázky

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Článok z utorka, Denníka N pod názvom „Pčolinský z väzby potvrdil schôdzku s Makóom v cigarovom klube SIS“, (autorka článku Mária Benedikovičová), pôsobil tendenčne a preto si Veci Verejné kladú otázky na rozpory vo výpovediach Makóa, ktorý Denník N zrejme považuje za stopercentné a pritom až tak stopercentné byť nemusia, keďže Makó si očividne spomína len na to, čo mu vyhovuje a len to je verejne prezentované.

(Denník N): Bývalý riaditeľ SIS Vladimír Pčolinský z väzby priznal, že sa u tajných stretol s Ľudovítom Makóom, o čom vypovedal na súde s Dušanom Kováčikom. Na schôdzke riešili odpočúvanie Makóa políciou. Informácie podľa Makóa vyniesla viceprezidentka polície Jana Maškarová.

(Veci Verejné sa pýtajú): STALA SA NIEKDE CHYBA V PROGRAME? KEĎ TO MAKÓ HOVORÍ NA SÚDE, PREČO SME EŠTE NEZACHYTILI STÍHANIE ALEBO POZASTAVENIE FUNKCIE VICEPREZIDENTKY PZ JANY MAŠKAROVEJ? URČITE SA O TOM ZMIEŇOVAL AJ PRED OČTK…NEBUDE SKÔR PRAVDA, ŽE MAKÓOVI VYNIESOL INFORMÁCIU O ODPOČÚVANÍ ĎALŠÍ KAJÚCNIK NORBERT PAKSI?

(Denník N): Steny sú obložené tmavým drevom a krištáľovými lampičkami, nábytok je rustikálny. Väčšia miestnosť salónika riaditeľa tajnej služby v historizujúcom štýle prekvapí o to viac, že sa nachádza v stráženom areáli Slovenskej informačnej služby na Vajnorskej ulici v budove, ktorá je zariadená v modernom štýle.

(Denník N): „Salónik riaditeľa tajných je cigarový klub SIS,“ vypovedal o tejto miestnosti minulý týždeň niekdajší riaditeľ daňových kriminalistov a známy kajúcnik Ľudovít Makó na súde s bývalým špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčikom, ktorého usvedčuje z prijatia úplatku od mafie.

(Veci Verejné sa pýtajú): PREČO AUTORI ZAMLČIAVAJÚ, ŽE PODĽA OBŽALOBY MAL KOVÁČIK PRIJAŤ PENIAZE VO VECI BOSSA TAKÁČOVCOV KUDLIČKU A HOTOVOSŤ NA TÚTO TRANSAKCIU ZABEZPEČOVAL KAJÚCNIK FRANTIŠEK BÖHM, KTORÝ UŽ STIHOL SPÁCHAŤ SAMOVRAŽDU?

(Denník N): Neobvyklý priestor u tajných sa spomínal na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku v súvislosti s podozrením, že Kováčik vynášal Makóovi citlivé dokumenty z vyšetrovacích spisov, za čo ho taktiež súdia, a hrozí mu vysoký trest. Hlavné pojednávanie s Kováčikom bude pokračovať v utorok.

(Denník N): Práve v cigarovom klube SIS sa Makó podľa vlastných slov vlani v lete nezákonne dozvedel od vedenia SIS, že sa jeho osobou naozaj zaoberá polícia v súvislosti s vyšetrovaním prípadu prípravy úkladnej vraždy vyšetrovateľa NAKA Jána Čurillu. Potom poprosil Kováčika, aby mu o tom zohnal podrobnosti, hovoril Makó. Bývalý špeciálny prokurátor mu podľa obžaloby poskytol kópiu vyšetrovacieho spisu, a to aj s utajovanými listinami, že je odpočúvaný.

(Veci Verejné sa pýtajú): TAKŽE OD MAKÓA VIEME, ŽE DO SIS-KY SI CHODIEVAL AKO NA KLAVÍR, EŠTE PRED JEHO ZADRŽANÍM V SEPTEMBRI 2020. “NEVINIATKO” MAKÓ SI PODĽA JEHO SLOV VESELO KMITALO MEDZI ŠPECIÁLNOU PROKURATÚROU, POLÍCIOU A SIS. NÁSLEDNE BOL ZADRŽANÝ, UMIESTNENÝ DO VÄZBY, VOČI ČOMU NEPODAL SŤAŽNOSŤ, ČO JE VEĽMI NEZVYČAJNÉ! REČNÍCKA OTÁZKA: BOL UŽ PO NÁSTUPE VLÁDY I. MATOVIČA MAKÓ PRIPRAVOVANÝ NA ÚLOHU KAJÚCNIKA, ABY ROBIL KROKY A ÚČELOVÉ STRETNUTIA, KTORÉ BY ZAPADLI DO LEGENDY, KTORÉ BY VIEDLI K ODSTAVENIU KOVÁČIKA A JEHO MIESTO BY OSTALO VOĽNÉ PRE LIPŠICA? ISTÉ JE LEN JEDNO – STYKY MAKÓA A PČOLINSKÉHO, TEDA NOMINANTOV BÝVALEJ A SÚČASNEJ GARNITÚRY PREKVITALI UŽ V ČASE, KEĎ EŠTE MATOVIČ AKO OPOZIČNÝ POSLANEC ŠÍRIL REČIČKY O MAFII.

(Denník N): Čo sa odohralo v cigarovom klube SIS?

(Denník N): Keď sa Makó vlani dopočul od vtedajšieho policajta NAKA Mariána Kučerku, že po ňom ide polícia, najprv zavolal svojmu kamarátovi, námestníkovi SIS Borisovi Beňovi, ktorý mal kontakty v NAKA, či o tom niečo vie. Beňa sa podľa výpovede Makóa dozvedel od prvej viceprezidentky polície Jany Maškarovej, že podozrivých, vrátane Makóa, začali odpočúvať, a odkázala ho na vtedajšieho riaditeľa tajnej služby, nominanta Sme rodina Vladimíra Pčolinského.

(Veci Verejné sa pýtajú): OPÄŤ, AKO JE MOŽNÉ, ŽE O VICEPREZIDENTKU PZ MAŠKAROVÚ NIE JE ŽIADNY MEDIÁLNY ZÁUJEM A ZA TIETO PODOZRENIA NEBOLA V POLÍCII ODSTAVENÁ, KEĎ INÍ AJ ZA MENŠIE SKUTKY SEDIA VO VÄZBE?

(Denník N): Na druhý deň si Beňa údajne zavolal Makóa do cigarového klubu SIS a tam mu pred Pčolinským oznámil, že je rozpracovaný za prípravu úkladnej vraždy Čurillu a odpočúvajú mu aj mobil.

(Denník N): „Keď som to počul, tak som sa začal smiať. Pozreli na mňa, či som normálny, že je to vážna vec. A ja na to, že ja by som nepripravoval ani vraždu chrústa,“ hovoril Makó na súde s tým, že Čurilla je jeho kamarát a spolužiak.

(Veci Verejné sa pýtajú): VYŠETROVATEĽ ČURILLA, KTORÝ TAK HORLIVO VYŠETRUJE VŠETKÝCH, ČO MAJÚ NIEČO SPOLOČNÉ S OPOZÍCIOU JE KAMARÁT MAKÓA. VÝBORNE…TIEŽ BY VŠAK STÁLO ZA REČ INFORMOVAŤ, ŽE NA LIKVIDÁCII ČURILLU MALI ZÁUJEM TAKÁČOVCI, PRE KTORÝCH MAKÓ PRACOVAL. ČURILLA IŠIEL TAKÁČOVCOM PO KRKU NAJMENEJ DESAŤROČIE. KAJÚCNIK BÖHM BOL PREDSA JEDEN Z EKONOMICKÝCH MOZGOV TAKÁČOVCOV. A S NÍM ZASE MAKÓ PIEKOL KORUPČNÉ KŠEFTY.

(Denník N): Pčolinský, ktorý momentálne sedí vo väzbe v Leopoldove, dnes túto schôdzku potvrdil. Spravil to prostredníctvom svojho advokáta Mariána Bošanského, ktorý ho neskoro popoludní v Leopoldove navštívil.

(Denník N): „Áno, môj klient sa zúčastnil tejto schôdzky,“ povedal Denníku N Bošanský.
Na tomto stretnutí sa podľa Bošanského medzi sebou zhovárali Beňa a Makó. „Pán Makó sa sťažoval, že ho polícia odpočúva kvôli pánovi Čurillovi, ktorý vraj je jeho spolužiak. Následne mu pán Beňa povedal, že má informáciu, že by mal byť pán Makó rozpracovaný políciou,“ tlmočil Pčolinského stanovisko advokát s tým, že na stretnutí Beňa ani Makó neprezradili, odkiaľ to vedia, a vtedajší riaditeľ tajnej služby Pčolinský sa ich na to nepýtal.

(Veci Verejné sa pýtajú): TAKŽE KAJÚCNICI  BEŇA A MAKÓ, KTORÍ SA O TOM MALI ZHOVÁRAŤ SI UŽÍVAJÚ SLOBODU A PČOLINSKÝ JE NA SLOBODE OBMEDZENÝ. PREČO POŽÍVAJÚ TOĽKO VÝHOD TÍTO DVAJA? AZDA PRETO, LEBO BEŇA JE BÝVALÝ KLIENT LIPŠICA? A MAKÓ ZASE UZAVREL POLITICKÉ DOHODY S MATOVIČOM?

(Denník N): „Klient sa o to viac nezaujímal, pretože sa mu to javilo ako absurdné, čo sa aj ukázalo tým, že samotné konanie v tejto veci bolo zastavené. S pani Maškarovou sa o tejto téme nikdy nerozprával. Ani s nikým iným,“ uzavrel Pčolinského advokát Bošanský.

(Denník N): Pčolinský a Beňa vo vedení SIS skončili pre svoje aféry. Beňu odsúdili v kauze Judáš a Pčolinský od marca sedí vo väzbe za podozrenia, že s Beňom vzali úplatok 40-tisíc eur od konkurzného právnika Zoroslava Kollára. Beňa spolupracuje s vyšetrovateľmi, Pčolinský vinu popiera.

(Veci Verejné sa pýtajú): BEŇA, KTORÝ POVEDAL, ČO SA OD NEHO OČAKÁVALO A V KAUZE JUDÁŠ SA PRIZNAL, DOSTAL EXPRESNE RÝCHLO SMIEŠNY PODMIENEČNÝ TREST.

(Denník N): Tajnú službu od mája vedie Michal Aláč, je to opäť nominant predsedu Sme rodina Borisa Kollára.

(Denník N): SIS: Nič také nemáme

(Denník N): Terajšie vedenie SIS sa odmietlo vyjadriť k stretnutiam Beňu a Pčolinského s Makóom v salóniku riaditeľa SIS, ktorý bývalý šéf daňových kriminalistov označuje ako cigarový klub. „Keďže Slovenská informačná služba disponuje len medializovanými informáciami, nie je možné sa k daným skutočnostiam objektívne vyjadriť,“ uviedla hovorkyňa SIS Simona Svítková.

(Denník N): Kedy u tajných vybudovali špeciálny salónik a koľko to stálo, SIS neprezradila. Ani neobjasnila, na čo slúži a kto tam chodieval. Denník N v novembri 2020 robil v tomto priestore rozhovor s vtedy ešte riaditeľom SIS Pčolinským.

(Denník N): Jediné, k čomu sa SIS dnes konkrétnejšie vyjadrila, je Makóovo tvrdenie, že v jej priestoroch funguje cigarový klub. „Uvádzame, že Slovenská informačná služba neprevádzkuje žiadny cigarový klub,“ podotkla hovorkyňa Svítková.

(Veci Verejné sa pýtajú): TAK JE V TEJ SIS CIGAROVÝ KLUB ALEBO NIE JE?

(Denník N): Vedenie polície sa ozve v utorok

(Denník N): Ako policajný prezident Peter Kovařík vníma obvinenia od Makóa, že jeho podriadená, prvá policajná viceprezidentka Jana Maškarová vyniesla informácie o vyšetrovaní prípadu pripravovanej vraždy vyšetrovateľa Čurillu, v rámci ktorého bol podozrivý bývalý riaditeľ Kriminálneho úradu finančnej správy Makó, v pondelok neprezradil.

(Veci Verejné sa pýtajú): PREZRÁDZAŤ TO DENNÍKU N NEMUSEL, ALE AK SA NIEČO TAKÉ MALO V PRÍPADE MAŠKAROVEJ UDIAŤ, NEMOHOL O TOM KOVAŘÍK POČUŤ PRVÝKRÁT OD DENNÍKA N. A AJ KEĎ SA NEVYJADRIL, PREČO DOTERAZ NEUROBIL ŽIADNE KROKY PRI TAKOMTO PODOZRENÍ? POLÍCIA JE TERAZ VLASTNE V POZÍCII, ŽE VICEPREZIDENTKA, KTORÁ MALA VYNÁŠAŤ JE STÁLE VICEPREZIDENTKOU. ZLYHALO TEDA VEDENIE POLÍCIE, KTORÉ JE NAD MAŠKAROVOU, ALEBO SA NIČ TAKÉ ZO STRANY MAŠKAROVEJ NESTALO, O ČOM HOVORÍ MAKÓ? 

(Denník N): Reakciu prisľúbil na utorok. Odpovedať by mal aj na to, či má Maškarová jeho dôveru a či by mala vo funkcii ostať.

(Denník N): Ani Maškarová nereagovala na to, či naozaj prezradila informácie o vyšetrovaní a či si od nej policajný prezident pýtal vysvetlenie k vyhláseniam Makóa. Hovorkyňa policajného prezídia Andrea Dobiášová povedala, že sa takisto vyjadrí až v utorok.

(Veci Verejné sa pýtajú): PO TAKOM ČASE OD KEDY MAKÓ ROZPRÁVA SVOJE PRÍBEHY SA NIEKTO IDE VYJADROVAŤ AŽ V UTOROK 13.7.2021???

(Denník N): Z éry Dankovho nominanta

(Denník N): Salónik riaditeľa SIS bol zrejme špeciálne zariadený za éry Pčolinského predchodcu Antona Šafárika (2016 – 2020), ktorý sa do vedenia tajnej služby dostal ako nominant predsedu SNS Andreja Danka.

(Veci Verejné sa pytajú): SAMOZREJME, AKO BY TO VYZERALO, KEBY NEBOLA SPOMENUTÁ “ÉRA” DANKOVHO NOMINANTA…

(Denník N): Šafárik pre Denník N reagoval, že nijaký cigarový bar počas jeho pôsobenia u tajných nebol. „Sú tam všetko priestory, ktoré slúžili svojmu účelu, na výkon práce. Bary, salóniky… o takých veciach absolútne neviem.“

(Veci Verejné sa pýtajú): ZATO MAKÓ SA V SIS RÝCHLO UDOMÁCNIL A OČIVIDNE POZNAL PRIESTORY SIS LEPŠIE AKO SVOJ BYT, UŽ V LETE 2020. 

(Denník N): Rustikálny nábytok pôsobí dojmom výbavy hotelov, ktoré sa snažia pôsobiť honosne, a nie kancelárie SIS, no Šafárik to považuje za primerané. „Rustikálny nábytok máte v každej kancelárii. Je bežne rozšírený prostriedok na to, aby kancelárie boli nejakým spôsobom zariadené,“ podotkol Šafárik, ktorý bol pred nástupom na čelo SIS prezidentom Zboru dobrovoľníkov Maltézskeho rádu na Slovensku.

(Veci Verejné sa pýtajú): ŽIADNU “BOMBU” SME SA ZATIAĽ NEDOZVEDELI…

(Denník N): Prečo Makó vypovedal na súde o cigarovom klube SIS, Šafárik nechcel komentovať. „Neviem. Nikdy sme spolu neboli.“

(Denník N): S Kováčikom v inom cigarovom klube

(Denník N): Makó na súde s Kováčikom vysvetľoval, že do cigarového klubu SIS sa hocikto nedostal a bol určený len pre pozvaných. Koľkokrát tam dostal pozvanie, si na súde nevedel spomenúť.

(Veci Verejné sa pýtajú): TOTO JE NAJVÄČŠIA BOMBA! TAK MAKÓ, KTORÝ SI DOKÁŽE SPOMENÚŤ AJ S ODSTUPOM ČASU NA DETAILY, KTORÉ SA UDIALI PRED ROKMI, ZRAZU SI NEVIE SPOMENÚŤ KOĽKOKRÁT MAL BYŤ V NEJAKOM CIGAROVOM KLUBE SIS. A KEĎŽE HOVORÍ, ŽE DO TÝCH PRIESTOROV SA HOCIKTO NEDOSTAL, MAKÓ MUSEL BYŤ TEDA VEĽKÝ PROMINENT. LEN JEDNA OTÁZKA: NECHODIL MAKÓ AKO BLUDNÁ OVCA ZA VŠETKÝMI FUNKCIONÁRMI, ABY DNES MAL O ČOM ROZPRÁVAŤ, ABY JEHO VÝPOVEDE MALI NÁDYCH, ŽE SA STRETÁVAL A TAM UŽ VOPRED KAPCIÓZNYM SPÔSOBOM PODSÚVAL TÉMY ROZHOVOROV DOTKNUTÝM, KTORÍ SÚ DNES NA ZÁKLADE JEHO VÝPOVEDÍ STÍHANÍ? SNÁĎ MAKÓ SA NENAHNEVÁ ZA OPÝTANIE SA 🙂

(Denník N): Po nástupe vlády Igora Matoviča sa mal podľa bývalého šéfa NAKA Branislava Zuriana presunúť Makó z KÚFS do tajnej služby. Expremiér Igor Matovič (OĽaNO) nedávno odmietol povedať, či za to loboval, len priznal, že o presune vedel. Či u tajných Makó robí, minulý týždeň na súde odmietol potvrdiť s tým, že by porušil zákon o ochrane utajovaných skutočností.

(Veci Verejné sa pýtajú): SUPER TAJNÝ AGENT NAMIESTO ODPOVEDE NEVYJADRUJEM SA, DOPLNIL FORMULKU “PORUŠIL BY SOM ZÁKON O OCHRANE UTAJOVANÝCH SKUTOČNOSTÍ”. AK BY U TAJNÝCH NEROBIL, NEPORUŠIL BY ZREJME TENTO ZÁKON AKOUKOĽVEK ODPOVEĎOU. AJ KEBY TAM NAOZAJ NEROBIL (ČO DNES, BY UŽ ASI AJ TAK NIKTO NEVERIL), STAČILO POVEDAŤ NEBUDEM SA VYJADROVAŤ. TÝM MOHOL NECHAŤ VŠETKÝCH JEHO NEPRAJNÍKOV NA POCHYBÁCH. A AK SA NEVYJADRIL S ODKAZOM NA ZÁKON NA OCHRANU UTAJOVANÝCH SKUTOČNOSTÍ, V TAKOM PRÍPADE NEZAVÁDZAL SÚD? 

(Denník N): Jeho svedectvo patrí medzi kľúčové v procese s Kováčikom. Minulý týždeň sudkyni Pamele Záleskej hovoril, ako v lete 2017 popod bundu v kaviarni bratislavského obchodného centra Polus podal 50-tisíc vtedajšiemu špeciálnemu prokurátorovi za vybavenie prepustenia bossa takáčovcov Ľubomíra Kudličku z väzby. Počas jeho výpovede verejne vyšlo najavo, že mal s Kováčikom blízky vzťah a často sa stretávali.

(Veci Verejné sa pýtajú): TU SI UŽ MAKÓ PAMÄTÁ, ČO MAL OBLEČENÉ, KDE ÚDAJNE ODOVZDAL PENIAZE, ALE KOĽKOKRÁT SA DOSTAL DO PRIESTOROV SIS, KDE SA BEŽNÝ SMRTEĽNÍK NEDOSTANE, TO SI SPOMENÚŤ NEVIE. TO JE ZAUJÍMAVÁ PAMÄŤOVÁ STOPA…

(Denník N): Dialo sa to v kaviarňach a podľa slov Makóa mali dohodu, že Kováčik mu vynášal informácie zo špeciálnej prokuratúry, ktoré potreboval, a on mu na oplátku dodával informácie z prostredia KÚFS, ktoré zase zaujímali jeho.

(Veci Verejné sa pýtajú): OPÄŤ SI VŠETKO, ČO SA TÝKA KOVÁČIKA ZÁHADNE PRESNE PAMÄTÁ…VEĎ MOŽNO TO AJ TAK BOLO, NO V TAKOM PRÍPADE JE NEPOCHOPITEĽNÉ, ŽE MAKÓ MÁ TAKÉ NEUVERITEĽNÉ ÚĽAVY V TRESTNOM KONANÍ. ON OČIVIDNE NAVÁDZAL INÝCH NA TRESTNÚ ČINNOSŤ, V TAKOM PRÍPADE HOVORÍ TRESTNÝ PORIADOK JASNE. MAKÓ NIELENŽE NEMAL DOSTAŤ ŽIADNE ÚĽAVY, MAL SEDIEŤ POD ZÁMKOM.

(Denník N): Zoznámili sa na spoločenskej akcii v roku 2015 v cigarovom klube budovy Omnipolis na Trnavskej ceste v Bratislave. „Bola to spoločenská akcia, kde sme sa náhodou stretli. Robert Fico pri tom nebol. Nebola to žiadna politická, ale súkromná akcia,“ odpovedal Denníku N minulý týždeň Makó počas prestávky na súde.

(Veci Verejné sa pýtajú): NIEKTO SI PORIADNE NEVIE SPOMENÚŤ, KDE SA ZOZNÁMIL S FRAJERKOU, ALE MAKÓ, KTORÝ MAL ZA ROKY NESKUTOČNÉ MNOŽSTVO STRETNUTÍ A ZOZNÁMENÍ S VYSOKÝMI PREDSTAVITEĽMI ŠTÁTU SI PRESNE PAMÄTÁ MIESTO ZOZNÁMENIA PRÁVE S KOVÁČIKOM. PAMÄTÁ SI ROVNAKO PRESNE PO 6 ROKOCH AJ ZOZNÁMENIA S INÝMI FUNKCIONÁRMI (MIESTO A ČAS)? ZAUJÍMAVÉ JE, ŽE PRESNE VIE NA AKCII NEBOL PRÁVE ROBERT FICO. TAK MOHOL BY MAKÓ VYMENOVAŤ VŠETKÝCH, KTORÍ NA TEJ AKCII BOLI, KEĎ MA TAKÚ UŽASNÚ PAMÄŤ, KTORÁ MU VYPADLA LEN PRI POČTE NÁVŠTEV BUDOVY SIS. 

(Denník N): Zoznámil ich Makóov kamarát, podnikateľ Vladimír Kestler. „On vlastní cigarový klub v Omnipolise,“ vravel Makó sudkyni s tým, že Kestler nič nemá s trestnou činnosťou, z ktorej usvedčuje Kováčika.

(Veci Verejné sa pýtajú): NIKTO KESTLERA ANI NEOBVIŇUJE. ALE PREČO HNEĎ MAKÓ DODÁVA, ŽE JEHO KAMARÁT S TRESTNOU ČINNOSŤOU NIČ NEMÁ, KEĎ SA HO NA TO NIKTO NEPÝTAL?

(Denník N): Omnia Cigar Club sa na webovej stránke prezentuje ako privátny cigarový klub Habanos, ktorý má široký výber exkluzívnych kubánskych cigár a rumov vďaka spolupráci s prémiovým dovozcom kubánskych cigár, eseročkou Tabak Invest Slovakia, ktorá je nepriamo previazaná s Kestlerom. V administratívnej budove Omnipolis sa doň chodí cez dodatočne vybudované schodisko. Klub je rozdelený na dve časti, na VIP zónu a samotný priestor cigarového klubu. Súčasťou nábytku sú humidory, teda špeciálne boxy na uskladňovanie kubánskych cigár.


(Veci Verejné sa pýtajú): KESTLER BUDE LEN TAKÝ “BEŽNÝ SLOVENSKÝ” PODNIKATEĽ. NIKTO HO Z NIČOHO NEOBVIŇUJE, ALE KRIMINÁLNY ÚRAD FINANČNEJ SPRÁVY SA OKREM INÉHO ZAOBERÁ DAŇOVÝMI A COLNÝMI PREDPISMI. V PRÍPADE DOVOZU EXKLUZÍVNYCH CIGÁR ZAUJÍMAVE SPOJENIE DVOCH PÁNOV. ALE ŽIADNE KONŠPIRÁCIE SA TU DIAŤ NEBUDÚ, ANI HĽADAŤ SENZÁCIE VZŤAHU KESTLER MAKÓ…

(Denník N): Odkiaľ sa Kestler pozná s Kováčikom, či do cigarového klubu chodil často a s kým sa tam stretával, sa zistiť nepodarilo. „Pán Kestler je odcestovaný. Dnes sa nevyjadrí,“ povedal PR manažér Omnia Holdingu Gustáv Ret. Kestler je vplyvný podnikateľ, pôsobí ako viceprezident Republikovej únie zamestnávateľov a honorárny konzul Švédskeho kráľovstva na Slovensku. Koncom 80. rokov začínal v pobočke zahraničného podniku Omnia. V súčasnosti vlastní rovnomenný Omnia Holding, podniká v automobilovom priemysle, strojárskom priemysle či s realitami. Donedávna pôsobil Kestler aj v predstavenstve Slovnaftu, mal blízko k oligarchovi Oszkárovi Világimu.


(Aktuality 9.5.2019): Makó pripúšťa, že pomohol bratovi k biznisu. „Ja som ho spojil so šéfom Slovnaftu, s ktorým sa poznám 15 rokov a nech si robia, ako uznajú za vhodné. Keď sa s niekým poznám 15 rokov, tak mu viem zavolať a povedať, že brat má o niečo záujem, príde tam a dohodnú sa.“ 


(Veci Verejné sa pýtajú): KOHO MAKÓ V TEJTO REPUBLIKE NEPOZNÁ? 

(Denník N): Makóova družka a Omnipolis

(Denník N): V budove Omnipolis, ktorú ovláda firma s Kestlerom, sídli aj esbéeska Lama SK, ktorá sa nedávno dostala k lukratívnej štátnej zákazke na Slovenskej pošte. Makó tvrdí, že s ňou nič nemá, nie je jej vlastníkom. Priznal, že v nej robí obchodnú riaditeľku jeho priateľka Dagmar Kapusníková.

(Veci Verejné sa pýtajú): PREPOJENIE NA FIRMU LAMA SK, KTORÁ DOSTALA ZÁKAZKU SNOV OD TEJTO VLÁDY, MAKÓ NIČ NEMÁ. LEN PODĽA MAKÓA JEHO PRIATEĽKA TAM ROBIL OBCHODNÚ RIADITEĽKU. TOMU SA HOVORÍ “ŽIADNE PREPOJENIE”. 

(Denník N): Kováčik sa zrejme s Makóom stretával aj v tejto kancelárii jeho družky v budove Omnipolis. Priamo tam mu podľa jeho slov odovzdal kópie dokumentov z ďalšieho vyšetrovacieho spisu k prípadu, kde bol Makó podozrivý z nepriamej korupcie.

(Veci Verejné sa pýtajú): VŠIMNITE SLOVÍČKO “ZREJME”. TAK STRETÁVALI SA TAM ALEBO NIE? EXISTUJÚ ZÁZNAMY O NÁVŠTEVE KOVÁČIKA TEJTO BUDOVY (NAPR. KAMEROVÉ, KNIHA NÁVŠTEV ATĎ…?). 

(Denník N): V tejto budove na Trnavskej ulici majú sídlo aj štátne inštitúcie, napríklad Akadémia finančnej správy, MH Invest, Slovenská inovačná a energetická agentúra či Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby.

(Veci Verejné sa pýtajú): AŽ TAKÁ OBYČAJNÁ BUDOVA, KTORÚ VLASTNÍ FIRMA OVLÁDANÁ KESTLEROM TO NEBUDE…

(Denník N): Bývalý špeciálny prokurátor sa snaží spochybňovať hlavne výpovede Makóa a takáčovca Mateja Zemana, ktorí proti nemu svedčili. Bráni sa tým, že ho terajšia koalícia kriminalizuje a stal sa obeťou mediálnej diskreditácie.

(Veci Verejné sa pýtajú): KEĎŽE PÁN KOVÁČIK ZAVADZAL NA SVOJOM POSTE, NEMAL BY SA ČUDOVAŤ TOMU CELÉMU…

(Denník N): Tréning na detektor lži

(Denník N): Makó zrejme pomáhal Kováčikovi pri získavaní bezpečnostnej previerky, keď ešte viedol špeciálnu prokuratúru. Za akých okolností to prebiehalo, budú preverovať, potvrdil dnes Michal Šúrek z Úradu špeciálnej prokuratúry.

(Veci Verejné sa pýtajú): PREČO TAM JE OPÄŤ SLOVÍČKO “ZREJME”. KOVÁČIK JE VO VÄZBE MESIACE A ŠPECIÁLNA PROKURATÚRA, KTORÁ MALA TIETO INFORMÁCIE OD MAKÓA URČITE DLHŠIE, PRETOŽE VERIŤ, ŽE MAKÓ TO PRVÝKRÁT SPOMENUL NA SÚDE, JE Z KATEGÓRIE SCI-FI, TO EŠTE LEN BUDE PREVEROVAŤ??? AK BY TO AJ MAKÓ SPOMENUL PRVÝ KRÁT NA SÚDE, TAKÚ ZÁVAŽNÚ INFORMÁCIU PREČO NEPOVEDAL SKÔR? NIEKTO SI TU ZREJME ÚČELOVO ODKLADÁ “ZARUČENÉ” INFO NA NESKÔR…

(Denník N): Na súde minulý týždeň Makó vypovedal, že vlani na jar Kováčikovi „dohodil“ muža, ktorý mu pomáhal s prípravou na detektor lži. Potreboval ním prejsť, aby od Národného bezpečnostného úradu dostal previerku a mohol sa v práci oboznamovať s utajovanými skutočnosťami.
Ako Kováčikov nácvik na detektor lži vyzeral, Makó neobjasnil, len spomenul, ako mu vybavil odborníka, ktorý ho mal trénovať na háklivé otázky.
O pomoc ho Kováčik požiadal, pretože mal podľa Makóa z detektora lži obavy a stres. Musel naň ísť v čase po jeho škandalóznom vklade hotovosti 204-tisíc eur na účet v banke, pre ktorý ho za vlády Smeru nepreverovali, hoci podľa predpisov mali.

(Veci Verejné sa pýtajú): OPÄŤ JE ZAUJÍMAVÉ, ŽE DETAILY O KOVÁČIKOVI SI PAMÄTÁ PRESNE, ALE ZÁROVEŇ, ČO SA MU NEHODÍ, TO NEOBJASŇUJE. ŽEBY PRAVDA BOLA TAKÁ, ŽE NIE JE ČO OBJASŇOVAŤ? 

(Denník N): Obávať sa mohol aj otázok týkajúcich sa jeho slávneho pomeru 61:0, ktorý symbolizoval, že za dlhé roky, čo viedol špeciálnu prokuratúru, nepodal nijakú obžalobu a prípady skôr zametal pod koberec. Medzi takéto kauzy patrili kauza Gorila, prípad hlasu podobného Robertovi Ficovi či daňový podvod Ladislava Bašternáka, ktorého neskôr odsúdili.

(Veci Verejné sa pýtajú): VSUVKA, ŽE OBÁVAŤ SA “MOHOL”, KDE JE SPOMENUTÝ AJ FICO, MUSÍ BYŤ. TAK OBÁVAL SA KOVÁČIK NIEČOHO, ALEBO NIEKTO SO MYSLÍ, ŽE LEN “MOHOL” SA OBÁVAŤ?

(Denník N): Previerku sa mu napokon podarilo získať. Televízia Markíza v pondelok večer v správach informovala, že NBÚ Kováčikovi bezpečnostnú previerku už odobral. Až do tohto rozhodnutia sa Kováčik mohol zaoberať skutočnosťami v najvyššom stupni utajenia.

(Veci Verejné sa pýtajú): AK BUDE TREBA, MAKÓ MU URČITE HRAVO ZABEZPEČÍ NOVÚ…

(Denník N): Makó odkrýva Smer

(Veci Verejné sa pýtajú): BEZ SLOVA “SMER” BY TO BOLA NUDA…

(Denník N): Kým Makó je na slobode, Kováčik od októbra sedí vo väzbe. Bývalý riaditeľ Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) bol vlani v preventívnej a kolúznej väzbe zhruba dva mesiace. Keď začal spolupracovať, dostal sa na slobodu. Aj vďaka kajúcnikovi Makóovi sa rozkrýva systém nastavený Smerom, na základe jeho výpovedí došlo aj k sérii zadržaní. Vyšetrovateľom napríklad uviedol, ako sa korumpovalo u daniarov, do čoho boli zapletené aj špičky polície vrátane policajného prezidenta Tibora Gašpara a nebohého Milana Lučanského. Rozhovoril sa aj o praktikách oligarchov blízkych Smeru Norberta Bödöra či Jozefa Brhela, ktorí údajne získali milióny zo zmanipulovaných štátnych zákaziek. Obaja v súčasnosti sedia vo väzbe a vinu odmietajú.

(Veci Verejné sa pýtajú): KLASICKÉ VSUVKY, KTORÉ MUSIA BYŤ. ALE LEPŠIE BY TO BOLO VYSTIHNUTÉ, ŽE AK SA TAKÉTO VECI MALI ÚDAJNE DIAŤ A MAKÓ Z NICH PROFITOVAL PREČO SA TENTO OBRÁTENÝ “HRIEŠNIK NESKAJÚCNIL VTEDY”? 

(Denník N): Naposledy sa dostala na verejnosť jeho výpoveď, ako pred voľbami 2016 Bödörova skupina pracovala na kompromitujúcich materiáloch na lídra OĽaNO, terajšieho ministra financií Igora Matoviča či na bývalého prezidenta Andreja Kisku. Kompromitácie sa vraj dohovárali na úrade vlády za účasti premiéra Roberta Fica. Predseda Smeru Fico to popiera a Makóa obviňuje z klamstiev.

(Veci Verejné sa pýtajú): NAPOSLEDY SA NA VEREJNOSŤ DOSTALA TÁTO VÝPOVEĎ V ČASE, KEĎ ROBERT FICO ZAČAL POUKAZOVAŤ NA OBCHOD – 20 MILIÓNOV PRE SIS, ZA PRIJATIE MAKÓA A ZÁKAZKU OD SLOVENSKEJ POŠTY PRE MAKÓOVÚ LAMA SK. DOVTEDY ZÁHADNE ŽIADNY “NÁHODNÝ” ÚNIK TÝKAJÚCI SA ROBERTA FICA NA SVETLO SVETA NEDOSTAL. 

(Veci Verejné sa pýtajú): TOMUTO MÁ NIEKTO VERIŤ???

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás