fbpx
ZahraničnéTakto nás ide oblbovať Európska komisia. Vraj vyvracia mýty...

Takto nás ide oblbovať Európska komisia. Vraj vyvracia mýty o migrácii

-

Takto nás ide oblbovať Európska komisia. Vraj vyvracia mýty o migrácii

BRATISLAVA 5. augusta (SITA) – V informačnom priestore opäť dominuje téma migrácie, informovala o tom Európska komisia (EK), ktorá sa zamerala na časté mýty o migrácii. Medzi diskutované témy patrí napríklad migračná politika EÚ a jej postoj k utečencom z Ukrajiny oproti odídencom z iných krajín, ochrana hraníc alebo vplyv migrácie na hospodárstvo. EK o tom informuje na svojej domovskej stránke.

EK vyvrátila napríklad mýtus o tom, že EÚ púšťa do štátov Únie viac migrantov ako kedykoľvek predtým, a že ich tu bude čoskoro viac ako Európanov. EK vysvetlila, že európske migračné štatistiky dokazujú, že ľudia, ktorí žijú v EÚ, ale v EÚ sa nenarodili, predstavujú 8,5 percenta z jej celkového obyvateľstva, pričom podiel utečencov v roku 2022 bol 1,5 percenta v porovnaní s jej celkovým počtom obyvateľov. „To je menej ako vo väčšine krajín, radiacich sa medzi takzvané krajiny s vysokými príjmami. To znamená, že v porovnaní s ostatnými západnými krajinami (ako napríklad USA, či Spojené kráľovstvo), nemá Európa neúmerne vysoký podiel migrantov,“ vysvetlila komisia.

EK upozornila na tvrdenie, že migranti zaťažujú našu ekonomiku a vysvetlila, že migranti, naopak, do spoločnej ekonomiky prispievajú. Ako vysvetlila, dobre nastavená migračná politika podporuje ekonomický rast a obohacuje spoločnosť. „Rovnako ako iní obyvatelia EÚ, migranti s právom pracovať prispievajú do ekonomiky a sociálneho systému krajiny, v ktorej žijú,“ doplnila komisia. EK vyvrátila aj tvrdenie, že Ukrajinci majú v niektorých krajinách EÚ viac výhod ako domáci obyvatelia a vysvetlila, že poskytnutie základnej podpory neznamená, že majú automaticky nárok na sociálne výhody občanov danej krajiny. „Ide o dočasnú pomoc, ktorá im umožňuje prekonať krízovú situáciu a začať nový život,“ doplnila komisia.

Komisia ďalej uviedla, že nie pravdou ani to, že EÚ nechráni svoje vonkajšie hranice a necháva členské štáty napospas migrácii. „EÚ podporuje bezpečné a spravodlivé riadenie hraníc a pomáha členským štátom so zvládaním migrácie,“ uviedla EK a ubezpečila, že hranice EÚ sú dobre chránené a inštitúcie pracujú na zvládaní migrácie.

https://slovakia.representation.ec.europa.eu/news/mytus-eu-zamerne-laka-migrantov-do-europy-migranti-maju-v-eu-viac-vyhod-ako-domaci-obyvatelia-2023-08-02_sk

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás