ZahraničnéTak to im teda pomohli: V Británii idú migrantov...

Tak to im teda pomohli: V Británii idú migrantov umiestniť tam, kde by to tipoval málokto

-

spot_img

Tak to im teda pomohli: V Británii idú migrantov umiestniť tam, kde by to tipoval málokto

Sky News: Británia oznámi plány umiestniť migrantov na vojenské základne

        Londýn 25. marca (TASR) – Britská vláda plánuje presunúť migrantov z hotelov a ubytovať ich na vojenských základniach alebo nepoužívaných trajektoch. Očakáva sa, že to oficiálne oznámi v najbližších týždňoch, informovala v sobotu stanica Sky News.


        Vláda naznačila, že žiadateľov o azyl už nechce ubytovávať v hoteloch. Objavili sa tiež návrhy na využitie prázdninových táborov či študentských domovov, takéto riešenie je však menej pravdepodobné, vyplýva zo správy, o ktorej informovala aj agentúra Reuters.


        „Vždy sme otvorene hovorili o bezprecedentnom tlaku na náš azylový systém, spôsobený významným nárastom počtu bezpečných a nelegálnych ciest do našej krajiny,“ uviedol hovorca britského ministerstva vnútra. „Naďalej pracujeme v celej vláde a s miestnymi úradmi, aby sme našli rôzne možnosti ubytovania.“


        Britská vláda tento mesiac predstavila podrobnosti nového zákona, ktorý zakáže vstup do krajiny azylantom prichádzajúcim na malých člnoch cez Lamanšský prieliv. Podľa niektorých charitatívnych organizácií sa takýto návrh bude dať len ťažko realizovať a kriminalizuje tisíce skutočných utečencov.


        Britský premiér Rishi Sunak si zastavenie príchodu migrantov člnmi stanovil za kľúčovú prioritu po tom, ako ich počet vlani výrazne stúpol na 45.000. Bolo to päťnásobne viac v porovnaní s rokom 2020.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás