NázorySuper utorok: Donald Trump získal obrovské víťazstvo

Super utorok: Donald Trump získal obrovské víťazstvo

-

spot_img

Super utorok: Donald Trump získal obrovské víťazstvo

Na základe doterajších výsledkov získal bývalý prezident Donald Trump obrovské víťazstvo v takzvanom superutorku – možno najdôležitejšom dni primárok v USA. V pätnástich štátoch sa konajú primárky vrátane Texasu a Kalifornie. Trump takisto vyhral republikánske primárky v Colorade, kde sa najvyšší súd štátu pokúsil vymazať ho z hlasovacieho lístka. Federálny Najvyšší súd však rozhodol, že Trumpa nemožno vylúčiť z primárok v Colorade a odstránenie jeho mena z hlasovacieho lístka bolo nezákonné.

Keďže vo väčšine štátov víťaz berie všetko, Donald Trump by už mohol získať dostatok delegátov na to, aby sa stal republikánskym prezidentským kandidátom v novembrových voľbách.

Doteraz prišli výsledky z jedenástich štátov, z ktorých desať vyhral Trump.

Virgínia bola prvou krajinou, ktorá oznámila výsledky, kde Trump získal 63,1 percenta. Primárky vyhral so 74,7 percentami v Severnej Karolíne, 77,4 percentami v Tennessee, 81,8 percentami v Oklahome a 71,1 percentami v Maine.Jeho doposiaľ najväčšie víťazstvo prišlo v Alabame, kde získal 83,8 percenta hlasov,60,9 percenta v Massachusetts, 77,9 percenta v Texase, 63,0 percenta v Colorade a 67,7 percenta v Minnesote hlasovalo za bývalého prezidenta.

Jedinou výnimkou je Vermont, kde Trumpova jediná zostávajúca súperka NikkiHaleyová zvíťazila s tesným rozdielom 50,4 percenta hlasov. Štát však môže vyslať iba 9 delegátov na republikánsky zjazd v júli v porovnaní so 102 delegátmi v Texase.

Trump sa v utorok ešte viac priblížil ku kandidatúre na prezidenta.

Donald Trump vo svojom víťaznom prejave svojho vyzývateľa nespomenul. TheHill citoval: „Máme skvelú Republikánsku stranu s množstvom talentov a chceme jednotu a čoskoro budeme jednotní. Ako som v poslednej dobe vždy hovoril, úspech zjednotí krajinu,“ povedal Trump. Biden je najhorším prezidentom v našej histórii,“ dodal.

„5. november bude zaznamenaný ako najdôležitejší deň v histórii našej krajiny,“povedal bývalý prezident.

V utorok CNN uviedla, že Biden kritizoval médiá za to, že spravodajské weby sa zameriavajú len na prieskumy, ktoré ukazujú, že zaostáva za Donaldom Trumpoma trval na tom, že niekoľko prieskumov ho ukazuje na vrchole. „V posledných piatich prieskumoch verejnej mienky, ktoré nehlásite, som vyhral,“ povedal novinárom na letisku v Marylande. Otázkou je, aké prieskumy mohol mať Biden na mysli, pretože takmer každý prieskum v poslednej dobe ukazuje, že Trump vedie alebo ide priamo s Bidenom.

Origo

Preklad: Dana Bystrická

Podporte nezávislé spravodajstvo a pomôžte zvýšiť pluralitu médii na Slovensku. Spravodajský portál Veci Verejné prináša overené agentúrne správy a vlastné komentáre naších autorov.

Podporiť nás môžete jednoduchou formou cez platobnú bránu buď pravidelnou mesačnou sumou alebo jednorázovým príspevkom.

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás