fbpx
- Reklama -
EkonomikaSulík sa pustil do Hirmana. Podľa neho svoju úlohu...

Sulík sa pustil do Hirmana. Podľa neho svoju úlohu nezvládol

-

Sulík sa pustil do Hirmana. Podľa neho svoju úlohu nezvládol

Bratislava 16. januára (TASR) – Problém súčasných vysokých zálohových faktúr za energie pre podnikateľov nie je v tom, že sa podnikatelia neozvali, ale v tom, že minister hospodárstva Karel Hirman nedotiahol začatú robotu do konca. Na sociálnej sieti to v pondelok uviedol Hirmanov predchodca a predseda opozičnej strany SaS Richard Sulík.
      

- reklama -

„Od začiatku roka začali chodiť podnikateľom zálohové faktúry za elektrinu. Vo výške až do desaťnásobku ich minuloročných platieb! Vôbec nie je problém, že minister bol na dovolenke, každý potrebuje oddych, a práca ministra prináša zodpovednosť a stres. Ale celú jeseň sa na tento problém mohol pripravovať,“ uviedol Sulík. Hirman podľa šéfa liberálov o všetkom vedel, keďže pripravená legislatíva bola súčasťou agendy, ktorú mu Sulík so štátnym tajomníkom Karolom Galekom odovzdali.
      

Sulík zdôraznil, že rezort mal pri jeho odchode na pomoc v energetickej kríze pre domácnosti aj pre podnikateľov viacero nástrojov. „Kým sme tam boli, mnohé sa nedalo realizovať, lebo ministerstvo financií blokovalo peniaze na pomoc ľuďom, a keď sme odišli, zrazu bolo všetko možné. Samozrejme, radi sme to podporili, lebo ide o krajinu a ľudí v nej,“ dodal.
      

Šéf SaS kritizuje, že rezort hospodárstva stále nepodpísal zmluvu so Slovenskými elektrárňami na dodávku lacnejšej elektriny pre domácnosti. Pripomenul tiež, že z minulého roka zostalo v štátnom rozpočte nevyčerpaných 250 miliónov eur určených na kompenzáciu platieb za elektrinu v mesiacoch august a september, ktoré by sa dali použiť pre dodávateľov, aby o túto sumu znížili zálohové platby pre podnikateľov. Hirman podľa neho iba nechal dobehnúť už začaté procesy a stihol vymeniť niektorých nominantov.

spot_imgspot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás