fbpx
ZahraničnéStarý spojenec USA Saudská Arábia vytrela kocúra USA,...

Starý spojenec USA Saudská Arábia vytrela kocúra USA, EÚ aj Ukrajine a nevidí to asi iba Zelenský

-

Starý spojenec USA Saudská Arábia vytrela kocúra USA, EÚ aj Ukrajine a nevidí to asi iba Zelenský

Saudská Arábia vyhlásila neutralitu k rusko-ukrajinskému konfliktu

Džidda 19. mája (TASR) – Saudská Arábia v piatok oficiálne vyhlásila svoju neutralitu ohľadne rusko-ukrajinského konfliktu. Saudskoarabský minister zahraničných vecí Fajsal bin Farhán Saúd podľa agentúry Reuters po vystúpení ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského na summite Ligy arabských štátov (LAŠ) v Džidde spresnil, že ide o „aktívnu neutralitu“. Informuje o tom TASR na základe správy agentúry Reuters.

Britský denník The Guardian upozorňuje, že pre Zelenského ide o priaznivé vyhlásenie, keďže vlani sa vzťahy medzi Ruskom a Saudskou Arábiou zdali byť najlepšie v histórii. Saudská Arábia na jeseň sprostredkovala výmenu približne 300 zajatcov medzi Ruskom a Ukrajinou vrátane niekoľkých cudzincov bojujúcich na strane Kyjeva a ukrajinských veliteľov z Mariupola.

- reklama -

Na summite LAŠ v saudskoarabskej Džidde vystúpil priamo aj Zelenskyj a niektorým arabským lídrom vyčítal, že ignorujú hrôzy ruskej invázie na Ukrajinu. Jeden z predstaviteľov LAŠ pre AFP uviedol, že Zelenského na summit pozvala Saudská Arábia, a nie liga samotná. Saudskoarabskí predstavitelia to bezprostredne nekomentovali.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás