fbpx
ZahraničnéSRBSKO: Polícia zatkla sedem podozrivých prevádzačov a našla zhruba...

SRBSKO: Polícia zatkla sedem podozrivých prevádzačov a našla zhruba 3 400 migrantov

-

SRBSKO: Polícia zatkla sedem podozrivých prevádzačov a našla zhruba 3 400 migrantov

BELEHRAD 3. novembra (SITA/AP) – Srbská polícia v piatok oznámila záťah na nelegálnu migráciu, ktorý vyústil do zatknutia siedmich osôb podozrivých z prevádzania migrantov do Maďarska. Podozrivých zatkli v hlavnom meste Belehrad aj v pohraničnej Subotici. Migranti za prevedenie podľa vyhlásenia platili 2 350 eur na osobu.

Niekoľkodňová operácia srbskej polície nasledovala po tom, ako si streľba v pohraničí pri obci Horgoš koncom októbra vyžiadala troch mŕtvych migrantov a jedného zraneného. V oblasti pri srbsko-maďarskej hranici sú správy o násilí a streľbe medzi migrantmi bežné. V oblasti sú tisícky ľudí, ktorí sa snažia dostať do Európskej únie.

Od streľby pri obci Horgoš policajti denne robili záťahy na migrantov v zalesnených oblastiach. Polícia v piatok informovala, že našli približne 3 400 migrantov, niektorých pri hranici s Maďarskom a ďalších v meste pri hranici s Bulharskom. Po nájdení sú migranti zvyčajne premiestnení do prijímacích stredísk v celej krajine.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás