NázorySpoločný prieskum ta3 a Pravdy: Voľby by ovládol Smer-SSD,...

Spoločný prieskum ta3 a Pravdy: Voľby by ovládol Smer-SSD, R. Fico vedie aj v rebríčku dôveryhodnosti

-

Spoločný prieskum ta3 a Pravdy: Voľby by ovládol Smer-SSD, R. Fico vedie aj v rebríčku dôveryhodnosti

Už 30. septembra sa Slováci postavia k volebným urnám. Podľa najnovšieho exkluzívneho prieskumu ta3 a Pravdy by sa víťazom predčasných volieb stala strana Smer-SSD.

Agentúra SANEP uskutočnila v dňoch od 6. do 13. augusta 2023 prieskum preferencií, a to na vzorke 1726 respondentov. Najviac hlasov by získala strana Smer-SSD, ktorá by so ziskom 22 percent vyhrala voľby. Druhú priečku by obsadilo Progresívne Slovensko so ziskom 15,8 percenta a najlepšiu trojku by uzatvorila strana Hlas-SD. 

Do parlamentu by sa s 8,1 percentami dostala aj Republika. Sme rodinu by volilo 6,2 percenta opýtaných, SASKU šesť percent. Do Národnej rady SR by dostala aj strana KDH so ziskom 5,9 percent a SNS so ziskom 5,4 percent.

Za bránami parlamentu by ostalo hnutie OĽANO, ktorému by hlas odovzdalo 6,7 percent respondentov. Do volieb však vstupuje ako trojkoalícia a prekonať musí sedempercentnú hranicu. Mimo parlamentu ostali tiež Demokrati s 3,1 percentami a Aliancia s 2,9 percentami.

Najviac Slovákov verí Ficovi

V prieskume agentúra SANEP zisťovala aj dôveru politikom. Najdôveryhodnejším politikom je podľa opýtaných líder Smeru Robert Fico, po ktorom nasledujú prezidentka Zuzana Čaputová a líder Hlasu Peter Pellegrini.  

Zdroj: SANEP, Pravda, TA3

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

2 Komentáre

  1. … keďže v prieskume sa nezjavuje žiadny politik rýdzieho socialismu, nepokladám tento sberný pamflet od oviec žerúcich kapitalistickú propagandu deviácií rastúceho grafu degeneratívnosti, za vierohodný.

  2. … keďže v prieskume sa nezjavuje žiadny politik rýdzieho socialismu, nepokladám tento sberný pamflet od oviec žerúcich kapitalistickú propagandu deviácií rastúceho grafu degeneratívnosti, za vierohodný.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás