DomáceŠpeciálna prokuratúra obžalovala Roberta Kaliňáka a Jozefa Brhela

Špeciálna prokuratúra obžalovala Roberta Kaliňáka a Jozefa Brhela

-

spot_img

Špeciálna prokuratúra obžalovala Roberta Kaliňáka a Jozefa Brhela

Obžaloba súvisí s podozreniami okolo „dorovnávania“ platu Františkovi Imreczemu, niekdajšiemu prezidentovi finančnej správy a nominantovi Smeru.

Úrad špeciálnej prokuratúry podal obžalobu na bývalého ministra vnútra za Smer Roberta Kaliňáka a oligarchu Jozefa Brhela. Informoval o tom Denník N s odvolaním sa na špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica.

Obžaloba súvisí s podozreniami okolo „dorovnávania“ platu Františkovi Imreczemu, niekdajšiemu prezidentovi finančnej správy a nominantovi Smeru.

Doplácať peniazek Imreczeho k platu mal práve Brhel. „Dohodni si kompenzáciu mzdy na úrovni 200-tisíc eur ročne, aby si bol v pohode,“ mal mu povedať vtedajší minister vnútra Robert Kaliňák. Ten akékoľvek podozrenia odmieta.

Kaliňák mal byť v tomto prípade podľa uznesenia o vznesení obvinenia organizátorom. Vyšetrovateľka vychádza z Imreczeho výpovede, že mu práve Kaliňák povedal, že si má s Brhelom dohodnúť kompenzáciu mzdy.

Imrecze mal takto za odpracované roky 2013 až 2018 dostať popri plate ešte 1,1 milióna eur navyše (za rok 2018 vraj dostal iba 100-tisíc, nie 200-tisíc eur).

„Bol som súčasťou systému kompenzácie miezd. To je len jeden z prejavov organizovaného a úzkeho prepojenia oligarchie s najvyššou štátnou mocou v danom období. Ja som to, bohužiaľ, preniesol o úroveň nižšie. Neobhajujem to, je mi to ľúto. Uvedomil som si, že to, čo bolo v danom období štandard, nie je správne ani normálne,“ povedal Imrecze novinárom vo februári krátko po tom, čo ho súd uznal vinným z korupcie.

Zdroj: aktuality.sk

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

1 Komentár

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás