ZahraničnéŠojgu tlačí na zbrojárske spoločnosti, aby ešte viac zvýšili...

Šojgu tlačí na zbrojárske spoločnosti, aby ešte viac zvýšili produkciu

-

Šojgu tlačí na zbrojárske spoločnosti, aby ešte viac zvýšili produkciu

BRATISLAVA 31. januára (SITA) – Ruský minister obrany Sergej Šojgu zdôraznil potrebu zvýšenia zbrojárskej výroby, pričom ocenil pokrok v oblasti rakiet protivzdušnej obrany. Ako referuje web news.sky.com, zároveň požiadal spoločnosti pôsobiace v zbrojárskom priemysle, aby zvýšili výkon.

Šojgu na utorňajšej návšteve fabrík kritizoval vedenie jedného závodu za to, že nevyrába dostatok samohybného delostrelectva. „Počúvajte, prestaňte sa tu zabávať, chlapci. Hrali ste sa s tým v roku 2022. Tieto stroje sme mali mať v plnej kapacite v prevádzke v roku 2023,“ povedal Šojgu vo videu zo svojej kontrolnej cesty.

Riaditeľ uvedenej továrne Šojguovi oponoval a povedal, že továreň od začiatku invázie na Ukrajinu už šesťnásobne zvýšila výrobu. Šojgu však vedeniu fabriky nariadil, aby do týždňa predložilo „konkrétny návrh“ na dosiahnutie „ukazovateľov stanovených prezidentom“.

Rusko v ostatných mesiacoch postavilo svoju ekonomiku na vojnovom základe a zbrojárskym firmám nariadilo nepretržitú výrobu.

Námestník ministra obrany Alexej Krivoručko podľa ruských médií začiatkom tohto mesiaca uviedol, že priemysel dodá v roku 2024 „niekoľkokrát“ viac zariadení ako počas dvoch predchádzajúcich rokov.

https://news.sky.com/story/ukraine-russia-war-latest-putin-sky-news-live-news-12541713

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás