fbpx
NázorySMER - SSD: VOJNA NA UKRAJINE JE ZLYHANÍM A...

SMER – SSD: VOJNA NA UKRAJINE JE ZLYHANÍM A ZODPOVEDNOSŤOU VEĽMOCÍ, KTORÉ Z UKRAJINY UROBILI OBETNÉHO BARÁNKA

-

SMER – SSD: VOJNA NA UKRAJINE JE ZLYHANÍM A ZODPOVEDNOSŤOU VEĽMOCÍ, KTORÉ Z UKRAJINY UROBILI OBETNÉHO BARÁNKA

Strana SMER-SSD svoj postoj vyjadrila bez zaváhania na začiatku samotného konfliktu presne pred rokom, 24.2.2022, keď odsúdila tento útok ako jasné porušenie medzinárodného práva.

V súčasnosti sme však svedkami presadzovania jedinej pravdy, podľa ktorej je nevyhnutné posielať čo najviac zbraní na Ukrajinu. Položme si však otázku. Pomohlo posielanie väčšieho množstva zbraní akoukoľvek veľmocou vyriešiť konflikty niekde na svete?

Príčiny vojenských konfliktov sú vždy hlbšie – národné, či národnostné, náboženské alebo sociálne. Ak sa nesadne za rokovací stôl a neprekonajú sa tieto problémy, viac zbraní len pomáha rozšíriť zlovestnejšiu špirálu smrti a zabíjania. V decembri 2022 ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba vyhlásil, čo všetci vieme: Každá vojna skončí za rokovacím stolom. Všetci vidíme, že vojna na Ukrajine nemá vojenské riešenie.

To, že Rusko ani Ukrajina pravdepodobne nedosiahnu svoje ciele vojenskou cestou nehovoríme my, ale to uviedol nedávno, 16. februára 2023, predseda Zboru náčelníkov štábov ozbrojených síl USA Mark Milley.

Strana SMER –SSD zastáva jednoznačný názor. Dnes nie sú riešením rusko-ukrajinského konfliktu dodávky zbraní, ale mierové rokovania. Ak o tom hovoria už aj vojaci, tak na to tlačme, to je naše presvedčenie a Európska únia by mala byť aktívnym sprostredkovateľom, lebo každý deň konfliktu predlžuje utrpenie a prináša smrť tisícom vojakov aj civilistov.

Od samého začiatku konfliktu hovoríme, že ide o konflikt dvoch svetových veľmocí, Ruska a USA. Po dobrodružstve s dodaním raketového systému S300 Ukrajine teraz dočasne poverený premiér E. Heger spolu s dočasne povereným ministrom obrany L. Naďom blúznia, aby Slovensko ako prvá krajina poskytla Ukrajine svoje stíhacie lietadlá MIG 29.

Dôrazne odmietame zaťahovania Slovenskej republiky do tohto konfliktu. Jeden z dôvodov nášho presvedčenia, že predčasné voľby musia byť už v júni 2023, je záchrana Slovensko pred vládnou idiociou, ktorá neničí krajinu len ekonomicky a rozvracia právny štát, ale vťahuje Slovensko do vojnového konfliktu.

SMER –SSD je presvedčená, že úloha Slovenska je poskytovať rozsiahlu humanitárnu pomoc Ukrajine, ktorá zahŕňa starostlivosť o utečencov, aj liečbu ranených, nie dodávky zbraní a vojenského materiálu. SMER-SSD víta a podporuje všetky aktivity smerujúce k ukončeniu konfliktu a nastolenie mieru.

Zdroj: tlačový odbor strany SMER  – sociálna demokracia

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás