DomáceSlniečkárska Únia miest rieši nelegálnych migrantov, avšak iba rečami,...

Slniečkárska Únia miest rieši nelegálnych migrantov, avšak iba rečami, keďže ulice miest sa pomaly menia na osady

-

spot_img

Slniečkárska Únia miest rieši nelegálnych migrantov, avšak iba rečami, keďže ulice miest sa pomaly menia na osady

BRATISLAVA 10. septembra (SITA) – Situácia v súvislosti nelegálnou migráciou vyvoláva napätie a obavy obyvateľov miest. Uviedla to Únia miest Slovenska (ÚMS), ktorá v tejto veci zorganizovala online stretnutie so štátnym tajomníkom Ministerstva vnútra (MV) SR Martinom Královičom. Zúčastnili sa aj riaditeľ Úradu hraničnej a cudzineckej polície Róbert Gucký, viceprezident Policajného zboru Damián Imre a zástupcovia sekcie krízového riadenia MV SR. Ako ÚMS vysvetlila, cieľom stretnutia bolo informovať primátorov o aktuálnej situácii s migráciou a o riešeniach, ktoré vláda v tejto súvislosti prijala.

Primátori boli informovaní o rozhodnutí vlády, ktorým chcú na hranice nasadiť vojakov, a to prioritne v Banskobystrickom a Nitrianskom kraji. „Informovaní boli aj o návrhu na zmenu zákona o pobyte cudzincov, ktorý umožní riešenie problematického statusu o zotrvaní migrantov na našom území – zavedenie možnosti, nie povinnosti, vydávať takýto dokument každému utečencovi,“ informovala ÚMS s tým, že zástupcovia štátu ocenili iniciatívu ÚMS, ktorá umožnila rýchlu a efektívnu výmenu informácii o aktuálnej situácii. „Apelovali tiež na opatrnosť a kritickosť pri dezinformáciách v súvislosti s procesom registrácie migrantov, ktorí prechádzajú územím Slovenska, alebo sa tu ešte nachádzajú. Rovnako pripomenuli, že doteraz neboli hlásené žiadne porušovania zákona, žiadna trestná činnosť, či priestupok zo strany migrantov,“ uviedla ÚMS a doplnila, že primátori z najviac dotknutých miest, a to Nové Zámky, Komárno a Veľký Krtíš ocenili prijaté opatrenia a zapojenie miest do koordinácie pri riešení situácie. Intenzívnu komunikáciu na lokálnej úrovni požadujú aj naďalej. „Našou úlohou teraz je správať sa vecne a racionálne, aby sme aktuálnu situáciu dokázali upokojiť. Chceme byť pre štát partneri, sme pripravení spolupracovať a pomáhať udržať túto napätú situáciu pod kontrolou,“ uzavrel prezident ÚMS Richard Rybníček.

Aj Košice sú členom Únie miesto a ako to tam majú „pod kontrolou“ si môžete pozrieť vo videu:

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás