fbpx
- Reklama -
DomáceSaS vyzýva Matoviča na odchod, Sulík je ochotný ponúknuť...

SaS vyzýva Matoviča na odchod, Sulík je ochotný ponúknuť svoju funkciu (aktualizované) (2)

-

SaS vyzýva Matoviča na odchod, Sulík je ochotný ponúknuť svoju funkciu (aktualizované) (2)

Foto: TASR – Martin Baumann

Bratislava 15. marca (TASR) – Strana SaS vyzýva premiéra Igora Matoviča (OĽANO) na odchod z funkcie. Na pondelkovej tlačovej konferencii to uviedol predseda strany a vicepremiér Richard Sulík, ktorý v prípade potreby ponúkne svoju funkciu ministra. Sulík nevylúčil odchod SaS z vlády, ak Matovič neodstúpi. Premiér sa má rozhodnúť do budúcej stredy (24. 3.). SaS naďalej odmieta predčasné voľby a na poste šéfa kabinetu by si vedela predstaviť ministra financií Eduarda Hegera (OĽANO).

Premiér Matovič podľa Sulíka nie je schopný manažovať vládu a nedodržiava dohody. „Nedá sa takto ďalej fungovať, pre zachovanie vlády na súčasnom pôdoryse je možný len odchod Matoviča. Vyzývame premiéra na odstúpenie. Ak neodíde, sme pripravení odísť z vlády,“ vyhlásil Sulík.

- reklama -

Matovič s bývalým ministrom zdravotníctva Marekom Krajčím (OĽANO) podľa neho nezvládli boj s pandémiou, kritizuje chaos pri vládnutí. Podotkol, že premiér rozdeľuje spoločnosť a nedôveruje mu vysoké percento ľudí. Za najlepšie riešenie súčasnej situácie považuje Sulík, aby žiaden predseda koaličnej strany nebol súčasťou kabinetu. Sulík požiadal o stretnutie aj prezidentku SR Zuzanu Čaputovú, s ktorou chce diskutovať o ďalšom postupe.

Mnohí budú podľa Sulíka prirovnávať rozhodnutie SaS k pádu vlády Ivety Radičovej. Vysvetľuje však, že prípadným odchodom SaS by vláda nepadla a strana je v súčasnosti zásadne proti predčasným voľbám. Koalícia by mala aj bez nej dostatok poslancov. Výsledkom rokovaní môže byť aj menšinová vláda. „V našich rukách nie sú všetky udalosti,“ podotkol Sulík s tým, že je veľa verzií toho, ako sa môžu rokovania skončiť. Deklaroval, že ak by sa do parlamentu dostal návrh na predčasné voľby, poslanci za SaS budú hlasovať proti.

Strana je tiež pripravená v rokovaniach robiť ústupky. Nijako nespochybňuje nárok OĽANO nominovať predsedu vlády a nespochybňuje ani výsledky volieb.

Sulík zdôraznil, že po roku potrebujú pokoj, stabilitu a konštruktívnu spoluprácu. „Je dôležité, aby mal premiér dôveru občanov a bol schopný dobrej spolupráce s prezidentkou, samosprávami aj koaličnými stranami, aby nerozoštvával spoločnosť, naopak, aby ju spájal,“ povedal Sulík.

Vládna kríza prepukla po nákupe vakcíny Sputnik V, napätie v koalícii je dlhodobo. Prispievajú k nemu najmä konflikty medzi Matovičom a Sulíkom. Všetky strany sa zhodovali, že nechcú predčasné voľby. SaS a Za ľudí volali po rekonštrukcii vlády, žiadali odchod ministra Krajčího aj premiéra Matoviča. Krajčí už demisiu podal.

Šéfka Za ľudí Veronika Remišová požiadala Sulíka a Matoviča, aby odišli z vlády, to je podľa nej riešenie súčasnej krízy. Minister Milan Krajniak zo Sme rodina hovoril počas víkendu o dvoch riešeniach krízy, dohode medzi Sulíkom a Matovičom alebo predčasných voľbách. OĽANO predčasné voľby odmietlo, rokovania podľa hnutia pokračujú, no rozpory sa zatiaľ odstrániť nepodarilo.

spot_imgspot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

2 COMMENTS

  1. 8tisic ľudí muselo zomrieť, aby FET0Š konečne po roku tejto KATASTROFY zistil, že PSYCHOPAT nemá na túto funkciu?! Keby mi išlo takto tipovanie ako ISTOTA, že psychopat to nezvládne a zničí Slovensko, tak som MILIARDÁR! To bola absolútna istota, že to psychopat nezvládne! A druhou rovnakou istotou bolo to, že 29.2.2020 si VÔLiči zvolili neschopných a primitívnych diletantov, pričom aj tento FET0Š bol ich zaslúžilým členom amatérov!

  2. Odchod Matoviča nič nerieši . odísť musí aj Sulík . Ak by Sulík ostal , tak pre Matoviča by to bola osobná prehrá , ak by ostal Matovič tak je to isté pre Sulíka .

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás