fbpx
ZahraničnéRuský prezident Vladimir Putin pricestoval v utorok do Pekingu

Ruský prezident Vladimir Putin pricestoval v utorok do Pekingu

-

Ruský prezident Vladimir Putin pricestoval v utorok do Pekingu

PEKING 17. októbra (SITA/AP) – Ruský prezident Vladimir Putin pricestoval v utorok do Pekingu na návštevu, ktorá poukazuje na čínsku podporu Moskve počas jej vojny na Ukrajine. Putinova návšteva je tiež prejavom podpory projektu Novej hodvábnej cesty čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga, ktorého cieľom je vybudovanie infraštruktúry a rozšírenie zahraničného vplyvu Číny. Putin bude jedným z popredných hostí na stretnutí pri príležitosti 10. výročia odštartovania projektu.

V piatok Putin povedal, že súčasťou jeho návštevy Číny budú rozhovory o projektoch súvisiacich s iniciatívou Nová hodvábna cesta. Moskva podľa neho chce túto iniciatívu spojiť so svojou snahou o ekonomické spojenectvo s bývalými stredoázijskými sovietskymi republikami v záujme „dosiahnutia spoločných rozvojových cieľov“.

Pokiaľ ide o ruskú inváziu na Ukrajinu, Peking sa usiluje prezentovať ako neutrálny mierový sprostredkovateľ. Medzinárodné sankcie uvalené na Rusko Čína odmieta.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás