fbpx
ZahraničnéRUSKO: Výbuch na čerpacej stanici v Dagestane si vyžiadal...

RUSKO: Výbuch na čerpacej stanici v Dagestane si vyžiadal 30 mŕtvych

-

RUSKO: Výbuch na čerpacej stanici v Dagestane si vyžiadal 30 mŕtvych

MOSKVA 15. augusta (SITA/AP) – Pri výbuchu na čerpacej stanici v Dagestane na juhu Ruska zahynulo 30 ľudí a desiatky ďalších utrpeli zranenia. V utorok to oznámili miestni predstavitelia.

Ruské ministerstvo pre mimoriadne situácie uviedlo, že zranenia utrpelo 105 ľudí a 30 z nich zomrelo. Podľa dagestanského gubernátora Sergeja Melikova sú medzi mŕtvymi aj tri deti.

Na utorok v Dagestane vyhlásili deň smútku. Ruské úrady začali vyšetrovanie okolností nešťastia.

Incident sa stal v pondelok večer na predmestí regionálneho hlavného mesta Machačkala. Požiar vypukol v autoservise a rozšíril sa na neďalekú čerpaciu stanicu, čo vyvolalo výbuch, informovala ruská štátna tlačová agentúra RIA Novosti s odvolaním sa na ministerstvo pre mimoriadne situácie. Následný požiar sa podľa nej rozšíril na plochu 600 metrov štvorcových.

Niektorých zo zranených podľa správy letecky prevezú na ošetrenie do Moskvy.

Agentúra AP tiež pripomína, že na opačnom konci Ruska, na západnej Sibíri, zabil v pondelok večer ďalší výbuch dvoch ľudí a piatich zranil. Incident sa stal v ropnej bani v Chantyjsko-mansijskom autonómnom okruhu.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás