fbpx
DomáceRepublika vyzýva opozíciu, aby sa pre darovanie Migov obrátili...

Republika vyzýva opozíciu, aby sa pre darovanie Migov obrátili na Ústavný súd

-

Republika vyzýva opozíciu, aby sa pre darovanie Migov obrátili na Ústavný súd

Bratislava 17. marca (TASR) – Mimoparlamentné hnutie Republika vyzýva opozíciu, aby sa v súvislosti s darovaním stíhačiek Mig-29 Ukrajine spoločne obrátili na Ústavný súd SR. Odovzdanie stíhačiek by malo byť podľa Republiky do rozhodnutia súdu zastavené.

„Vyzývame kolegov z opozície, najmä zo Smeru, aby sme sa obrátili na Ústavný súd so žiadosťou o predbežné opatrenie a zastavenie odovzdania migov, kým o tom riadne nerozhodne Ústavný súd. Hnutie Republika na to zatiaľ v Národnej rade SR dostatok poslancov, žiaľ, nemá, inak by sme to urobili už dávno,“ predseda hnutia Milan Uhrík.

Rozhodnutie o darovaní stíhačiek je podľa hnutia protiústavné. Hovorí tiež o zrade, ohrození bezpečnosti Slovenska a zaťahovaní krajiny do vojny. „Obišli parlament, obišli diskusiu, obišli právnikov. (…) Desí ma, ako sa prezidentka Čaputová tomuto všetkému len prizerá,“ skonštatoval Uhrík.

Dočasne poverená vláda Eduarda Hegera na piatkovom online rokovaní rozhodla, že Ukrajine poskytne 13 stíhačiek MiG-29 a časť systému protivzdušnej obrany Kub. Heger deklaroval, že medzinárodná dohoda bola schválená vládou jednohlasne a v súlade s Ústavou SR. Zdôraznil, že technika je určená na ochranu civilistov. Odmieta tvrdenia, že sa týmto krokom Slovensko zaťahuje do vojny.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás