fbpx
- Reklama -
EkonomikaRemišovej samostrana sa chce odstrihnúť od ruských energií

Remišovej samostrana sa chce odstrihnúť od ruských energií

-

Remišovej samostrana sa chce odstrihnúť od ruských energií

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Bratislava 21. júla (TASR) – Strana Za ľudí podporuje dodávky plynu od alternatívnych dodávateľov súbežne so znížením spotreby a podporou obnoviteľných zdrojov energie. Reagovala tak pre TASR na návrh Európskej komisie (EK) koordinovane znížiť spotreby plynu v Európe počas zimy o 15 percent a urýchliť práce na diverzifikácii dovozu energií.

- reklama -

„Strana Za ľudí od začiatku vojny na Ukrajine spolupracuje na odstránení závislosti Slovenska od ruského plyne. Rusko dodávky plynu používa ako zbraň, porušuje zmluvy a vydiera svojich odberateľov. Pre bezpečnosť nášho priemyslu a ekonomiky je nutné, aby sme sa tejto závislosti zbavili,“ uviedla strana.

Dodala, že okrem iného presadzuje aj zvýšenie a urýchlenie investícií do inovácií, lepšej energetickej efektívnosti budov, ale aj výrobných procesov v priemysle.

EK navrhuje koordinované zníženie spotreby plynu v Európe počas zimy o 15 percent a urýchli prácu na diverzifikácii dovozu energií. Dôvodom je riziko ďalšieho obmedzenia dodávok z Ruska, ktoré využíva export plynu ako zbraň. Prijatie preventívnych opatrení teraz môže znížiť riziko ohrozujúce Európu aj náklady v prípade ďalšieho alebo úplného výpadku dodávok ruského plynu a zvýši energetickú bezpečnosť Európy, uviedla EK.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

2 COMMENTS

  1. To není krava ale p..a. jeden může sankce davat ale druhý ne podle mne se chová ještě solidně.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás