fbpx
EkonomikaR. Takáč na nového štátneho tajomníka agrorezortu: Je z...

R. Takáč na nového štátneho tajomníka agrorezortu: Je z mimovládok, poľnohospodári a potravinári ho nezaujímajú

-

R. Takáč na nového štátneho tajomníka agrorezortu: Je z mimovládok, poľnohospodári a potravinári ho nezaujímajú

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) má nového štátneho tajomníka. To, že prichádza z tretieho sektora a väčšinu svojho pracovného života strávil v mimovládnych organizáciách je jedna vec. Čo ma ale vyrušuje, je jeho odbornosť. Zameranie Martina Kováča a jeho vízie sa hodia skôr na ministerstvo životného prostredia. Už dlhšie poukazujeme na to, že agrorezort sa stále viac dostáva do područia envirorezortu, ktoré riadi tretí sektor a mimovládky. Nejde o rovnocenných partnerov. Teraz si envirorezort dosádza aj „svojich“ ľudí do agrorezortu.

Poľnohospodárov a potravinárov dnes trápi cenová politika, ceny za suroviny a následná konečná cena za svoje produkty. V tejto situácii prichádza na ministerstvo pôdohospodárstva človek, ktorý sa venuje vodnému hospodárstvu. Vláda dala vymenovaním Martina Kováča za štátneho tajomníka MPRV ďalší signál, že poľnohospodári a potravinári sú na okraji jej záujmu.

Martin Kováč je podľa životopisu, aj z dostupných informácií, enviroaktivista, jeho skúsenosti so životným prostredím a tretím sektorom dnes nepomôžu poľnohospodárom a potravinárom. Momentálne „horí“ Strategický plán, na ktorého pripomienkovanie dalo ministerstvo pôdohospodárstva päť pracovných dní. Napriek časovej tiesni a obsahu materiálu k nemu prišlo až 500 pripomienok, z toho 300 zásadných! V tomto čase potrebujeme na ministerstve pôdohospodárstva odborníka z danej oblasti. Človeka, ktorý sa postaví za slovenských potravinárov, za slovenských poľnohospodárov. Nezabúdajme, že tí doteraz bojujú s minimálnou covidovou pomocou a predychávajú aj postoj vlády k ich odvetviu, ktorý deklarovali nulou v pláne obnovy.

Vládna koalícia dnes potvrdila, že je personálne vyprahnutá a pozície na agrorezorte nedokáže obsadiť ľuďmi v danej kvalifikácii.

Zdroj: TO strany SMER – SD

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 Komentár

  1. Americké fašistické mimovládky však vychovávajú len nekonkurečne schopné kádre. Viď naša „smetisková excelencia“ a presstiručná zberba.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás