NázoryR. Takáč: CHCEME ZAMEDZIŤ ŠPEKULATÍVNYM NÁKUPOM SLOVENSKEJ PÔDY A...

R. Takáč: CHCEME ZAMEDZIŤ ŠPEKULATÍVNYM NÁKUPOM SLOVENSKEJ PÔDY A LESOV ZO STRANY ZAHRANIČNÝCH INVESTOROV

-

R. Takáč: CHCEME ZAMEDZIŤ ŠPEKULATÍVNYM NÁKUPOM SLOVENSKEJ PÔDY A LESOV ZO STRANY ZAHRANIČNÝCH INVESTOROV

Strana Smer – sociálna demokracia pracuje na návrhu ústavného zákona o ochrane pôdneho a lesného fondu Slovenskej republiky. Má sa ním zamedziť špekulatívnym nákupom slovenskej pôdy a lesov zo strany zahraničných investorov. Na návrhu ústavného zákona spolupracujú poslanci s odborníkmi zo zainteresovaných odvetví.

Koalícia teraz prichádza s ústavnou ochranou pôdy, pričom chcú vytvoriť pracovnú skupinu, ktorá by mala pripraviť legislatívu. „Už teraz sa postavila strana SaS proti, a to ani nevideli kompletný návrh. Opäť sme svedkami názorových a hodnotových rozkolov v koalícii,“ upozorňuje Richard Takáč, podpredseda strany Smer – SD a člen Výboru NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie.

Ústavný zákon z dielne strany Smer – SD má nadväzovať na právnu úpravu z roku 2014, ktorú však vtedajšia opozícia, dnes vládne strany OĽaNO a SaS, nielenže nepodporili, dokonca proti nemu bojovali na ústavnom súde. „V týchto dňoch sa im kroky z minulosti vrátili ako bumerang, keď museli čeliť pokusu nákupu pôdy a lesov zo strany Maďarskej republiky. Náš južný sused síce snahy o kúpu stiahol, problém zahraničných investorov zo súkromnej sféry tu ale ostáva,“ načrtol problematiku Richard Takáč. „Pripravovaný návrh ústavného zákona o ochrane pôdneho a lesného fondu chceme predložiť už na novembrovej parlamentnej schôdzi. Uvidíme, aký postoj zaujmú koaličné strany OľaNO a SaS. Najmä Sulíkovi liberáli, ktorí sa už dnes vyjadrujú, že najlepším riešením je slovenská pôda v rukách súkromníkov,“ dodáva Takáč s tým, že nie je zo strany liberálov jasné, či majú byť súkromníci výlučne slovenskí.

Zdroj: TO strany SMER – SD

Podporte nezávislé spravodajstvo a pomôžte zvýšiť pluralitu médii na Slovensku. Spravodajský portál Veci Verejné prináša overené agentúrne správy a vlastné komentáre naších autorov.

Podporiť nás môžete jednoduchou formou cez platobnú bránu buď pravidelnou mesačnou sumou alebo jednorázovým príspevkom.

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

1 Komentár

  1. ..a utrieť zadok,s prepáčením,mi nechcete? Veď už ste „zamedzovali“ .. a zamedzili ste akurát tak .. Keď si chcem kúpiť pozemky,hoc sa aj dohodnem s majiteľom,musím si kúpu nechať „odobriť“ miestnym agrobarónom.Kto myslíte,sa po ne skôr dostane? Ja,ako obyčajný tatko,alebo on s rozpočom v miliónoch? A to nešlo o žiadne „hektáre“ ,len prťavé podieliky po pár štvorcových metroch. Lenže smola! Boli na parcelách s celkovou výmerou nad 2000 m2.Takže som podľa vášho skvelého zákona utrel hubu..Čo ešte vymyslíte lepšie?! Vlastníctvo pôdy na základe št. príslušnosti vám ,predpokladám, EU oplieska o hlavu. Takže ako? Ešte to vyšperkujete lepšie,než doteraz?

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás