fbpx
NázoryPRIESKUM: Mimo parlamentu by ostali OĽaNO aj Sme rodina,...

PRIESKUM: Mimo parlamentu by ostali OĽaNO aj Sme rodina, SNS etablovaná nad 5%

-

PRIESKUM: Mimo parlamentu by ostali OĽaNO aj Sme rodina, SNS etablovaná nad 5%

BRATISLAVA 17. septembra (SITA) – V prípade, že by sa parlamentné voľby konali v prvej polovici septembra, vyhrala by ich strana Smer-SD so ziskom 18,9 percenta hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus, ktorý zverejnila televízia Markíza v diskusnej relácii Na telo. Koalícia vedená hnutím OĽaNO by sa podľa prieskumu do parlamentu nedostala, keďže by nezískala potrebných sedem percent hlasov. Pred bránami zákonodarného zboru by ostalo aj hnutie Sme rodia, ktoré by zase tesne neprekročilo potrebné päťpercentné kvórum.

Na druhom mieste za Smerom by sa podľa prieskumu umiestnilo Progresívne Slovensko so ziskom 16,5 percenta hlasov. Nasledovali by Hlas-SD (14,6 percenta), Republika (rovných osem percent), SNS (6,4 percenta), spomínaná koalícia vedená OĽaNO (6,3 percenta) a KDH (6,2 percenta). Do parlamentu by sa tesne dostala aj SaS so ziskom 5,1 percenta hlasov. Pred bránami parlamentu by okrem Sme rodina so ziskom 4,9 percent ostali aj Demokrati (3,7 percenta) alebo maďarská Aliancia (3,6 percenta).

Agentúra Focus prieskum robila v dňoch 6. až 13. 9. septembra na reprezentatívne vzorke 1001 respondentov.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

2 Komentáre

  1. Neviem, či mám veriť prieskumom agentúry FOKUS pre TV Joj. Čudné je to, že v iných prieskumoch iných agentúr sú percentá týchto strán dosť odlišné. Takže si myslím, že výsledok môže byť nakoniec dosť odlišný, ak nebude zmanipulovaný.

  2. Treba si po voľbách porovnať volebný výsledok jednotlivých strán s predvolebnými prieskumami agentúr.
    Osobitne by som sa pozrel na Progresívne Slovensko.
    A potom klásť agentom z agentúr nepríjemné otázky…

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás