NázoryPrieskum: Jedno glücknutie Matovičovi Smerom neotriaslo

Prieskum: Jedno glücknutie Matovičovi Smerom neotriaslo

-

spot_img

Prieskum: Jedno glücknutie Matovičovi Smerom neotriaslo

Prieskum pre ta3: Voľby by vyhral Smer. OĽANO, Demokrati aj SASKA mimo parlamentu

Ak by sa predčasné parlamentné voľby konali v polovici septembra, vyhral by ich Smer-SSD. Druhé miesto by obsadilo Progresívne Slovensko, na ktoré sa doťahuje Hlas-SD. Vyplýva to z exkluzívneho prieskumu spoločnosti SANEP pre ta3.

Jasný víťaz

Smer by získal 22,2 percenta hlasov, čím si polepšil oproti začiatku septembra o 0,8 percenta. Strana Roberta Fica má aj naďalej najväčší volebný potenciál.

V prípade, že by sa voliči, ktorí teraz zvažujú voľbu Smeru až ako svoju druhú možnosť, nakoniec predsa len rozhodli dať svoj hlas práve strane Roberta Fica, potom by Smer mohol vo voľbách získať až 27 percent voličských hlasov.

Druhé miesto by obsadilo Progresívne Slovensko na čele s jej predsedom Michalom Šimečkom so ziskom 15,7 percenta. Strana si tak oproti začiatku septembra polepšila o 0,1 percenta voličskej priazne. Volebný potenciál strany Progresívne Slovensko sa v súčasnej dobe pohybuje okolo 19 percent.

Rovnaký devätnásťpercentný volebný potenciál má aj strana Hlas-SD na čele s Petrom Pellegrinim. Hlas by teraz skončil na treťom mieste so ziskom 15,2 percenta a strana si tak polepšila o 0,2 percenta voličských hlasov.

Koalícia OĽANO mimo parlamentu

Do poslaneckých lavíc by koncom augusta zasadli členovia siedmich politických strán. Štvrtá by teraz skončila Republika so ziskom 7,5 percenta. Za Republikou nasleduje koalícia OĽANO/Za ľudí/KU so ziskom 6 percent, ktorá by sa ale do Národnej rady SR nedostala, pretože nespĺňa stanovenú hranicu sedem percent.

Volebná účasť

Ak by sa voľby konali v čase konania tohto prieskumu, 16,8 percenta opýtaných by sa nevedelo rozhodnúť, ktorú stranu voliť. Ďalších 15,9 percenta ľudí deklarovalo, že by voliť nešlo. Rozhodnutých by bolo 67,3 percenta oprávnených voličov.

Ako ďalej vyplýva z prieskumu agentúry SANEP, dvojtretinová väčšina oslovených si je istá stranou, ktorej by v parlamentných voľbách odovzdala svoj hlas. Váhajúcich je teraz šestina.

Prieskum sa uskutočnil v dňoch 10. – 15. septembra 2023 na reprezentatívnej vzorke 1 782 opýtaných.

Aktuálny prieskum vychádza iba z hlasov 66,3 percenta respondentov, ktorí predstavujú vzorku rozhodnutých voličov.

Zdroj: Ta3

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás