fbpx
DomácePrezidentka Čaputová prijala predsedu parlamentu Pellegriniho

Prezidentka Čaputová prijala predsedu parlamentu Pellegriniho

-

Prezidentka Čaputová prijala predsedu parlamentu Pellegriniho

BRATISLAVA 8. novembra (SITA) – Prezidentka Zuzana Čaputová prijala v prezidentskom paláci predsedu Národnej rady (NR) SR Petra Pellegriniho (Hlas-SD). Predseda parlamentu po stretnutí pre médiá uviedol, že s hlavou štátu prediskutovali všetky témy, „o ktorých bolo treba hovoriť„. V rozhovore sa venovali forme spolupráce medzi parlamentom a prezidentským palácom. Dvaja najvyšší ústavní činitelia diskutovali aj o predstave kvality tvorby legislatívneho procesu v NR SR. „Išlo o priateľské stretnutie, ktoré by mohlo vyslať signál spoločnosti, že politika sa dá robiť aj slušne,“ uviedol.

Pellegrini ďalej informoval, že v parlamente sa ešte tento rok môžu vyskytnúť návrhy na schválenie skráteného legislatívneho konania pri niektorých návrhoch či novelách zákonov. „Zásadné zákony a zásadné legislatívne zmeny budú prebiehať štandardným legislatívnym procesom, čo najmenej skráteným tak, aby sa k nemu mohli vyjadrovať všetky zúčastnené strany a hlavne, aby sme robili legislatívu s tými, ktorých sa týka,“ uviedol predseda parlamentu.

S hlavou štátu sa rozprával aj o prioritách či krátkodobých a dlhodobých plánoch jednotlivých rezortov, ktoré sú v kompetencii strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD). „Naším stretnutím sme chceli vyslať signál, že hoc niekedy môžeme mať na niektoré témy alebo na konanie jednotlivca iný názor, vieme kritiku povedať slušne, normálne, ako sa patrí. Aj napriek niektorým kritickým postojom vieme v zásadných otázkach spolupracovať a ukázať tak, že prezidentka aj predseda NR SR pri zásadných záujmoch Slovenska sa vedia navzájom podporiť pre dobro spoločnosti,“ povedal.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

3 Komentáre

  1. Blaha sa zachoval „trápne a detinský“ a prezidentka si zaslúži úctu???
    Úctu si treba zaslúžiť, pán Blaha si ju zaslúži!!!❤️
    Ponižovať kolegu, že je trápny a detinský je trápne a detinské!!!🤢

  2. … tak sa nám p. Blaha, za výmenu modrožľtej handry imperialismu a slovenského dvojkríža bude musieť bruseľskej hydre plnej revanšistických náckov ospravedľniť lebo bruseľská hydra, cez listonoša čaputovú a zvoleného poskoka pellého, Slovensku odkazuje, že ak budú slovenské myšky dráždiť kocúra Faraóna, egyptská sfinga zavrie peňažný kohútik od bruseľských banksterských vydieračov a milé Slovučinko, riadené egyptskou sfingou sa dostane bleskovo do finančnej krízi z ktorej sa samo len tak nevymoce. Je to niečo podobné ako keď užitoční idioti zdegenerovaného režimu demogratúry behajú po centrách nákupu s platobnú kartú a myslia si, že egyptská sfinga plná otrokov im nechá platobnú kartu funkčnú vždy, všade a naveky. Že stačí iba otročiť, behať po šopingoch a dovolenkách, do kríža sa pelešiť, priateliť sa s muslimom a hlavne nebáť sa umierať. Tomu verí len volič matoviča alebo idiot vychovaný progresívným trubcom.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás