fbpx
ZahraničnéPredseda ruskej Štátnej dumy Viačeslav Volodin: Západní lídri majú...

Predseda ruskej Štátnej dumy Viačeslav Volodin: Západní lídri majú na rukách krv za podporu Ukrajiny

-

Predseda ruskej Štátnej dumy Viačeslav Volodin: Západní lídri majú na rukách krv za podporu Ukrajiny

Moskva 4. apríla (TASR) – Západní lídri majú krv na rukách za podporu ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, čo viedlo k vytvoreniu „teroristického štátu“, vyhlásil v utorok predseda ruskej Štátnej dumy Viačeslav Volodin. TASR správu prevzala z tlačovej agentúry Reuters.

Volodin tiež uviedol, že zabitie prominentného vojnového blogera Vladlena Tatarského v Petrohrade bolo „teroristickým činom“ spáchaným Ukrajinou.

„Podporovanie kyjevských úradov zo strany Washingtonu a Bruselu viedlo k vytvoreniu teroristického štátu v centre Európy,“ napísal Volodin na platforme Telegram.

„Krv mŕtvych a zranených spočíva na rukách (amerického prezidenta Joea) Bidena, (francúzskeho prezidenta Emmanuela) Macrona, (nemeckého kancelára Olafa) Scholza a ďalších lídrov, ktorí podporujú Zelenského režim,“ dodal Volodin.

Volodin pred týždňom navrhol zakázať činnosť Medzinárodného trestného súdu (ICC) v Rusku, pretože vydal zatykač na Putina za vojnové zločiny na Ukrajine. Akákoľvek podpora a pomoc tejto inštitúcii v Rusku by podľa neho mala byť trestateľná na základe zákona.

Ruskí predstavitelia už upozornili, že akýkoľvek pokus zadržať Putina by predstavoval vyhlásenie vojny jadrovej veľmoci. Rusko rovnako ako USA alebo Čína nie je zmluvnou stranou dohody o zriadení ICC.
Tatarskij, vlastným menom Maxim Fomin, prišiel o život v nedeľu pri výbuchu v jednej z petrohradských kaviarní. Výbušný systém bol nastražený vo vnútri jeho busty, ktorú mu odovzdala mladá žena. Zranenia utrpelo viac ako 30 ľudí. Vyšetrovací výbor Ruskej federácie (Sledkom) trestné stíhanie vo veci vraždy preklasifikoval na teroristický čin.

Tatarskij bol jedným z najznámejších ruských „vojenských korešpondentov“ – blogerov píšucich o vojne na Ukrajine, ale aj o súvisiacom dianí v samotnom Rusku. Jeho účet na Telegrame sledovalo viac ako 560.000 ľudí.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás