NázoryPoslanci sa budú opäť zaoberať novelou zákona o zodpovednosti za škodu...

Poslanci sa budú opäť zaoberať novelou zákona o zodpovednosti za škodu spôsobenú pri výkone verejnej moci

-

Poslanci sa budú opäť zaoberať novelou zákona o zodpovednosti za škodu spôsobenú pri výkone verejnej moci

BRATISLAVA 26. novembra (SITA) – Poslanci sa budú opäť zaoberať novelou zákona o zodpovednosti za škodu spôsobenú pri výkone verejnej moci. Do parlamentu ju predložili zákonodarci za hnutie Slovensko (bývalé OĽaNO) a rokovať by sa o nej mohlo už na najbližšej schôdzi so začiatkom 6. decembra. Cieľom predkladaného návrhu zákona je zaviesť funkčný mechanizmus „trestania“ prešľapov a pochybení verejných funkcionárov pri nakladaní s verejnými prostriedkami. Podľa navrhovateľov sa pri súčasnom nastavení zodpovednosti verejných funkcionárov za rozhodovanie o verejnom majetku javí, že občania verejným funkcionárom bezmedzne dôverujú. Dodávajú však, že slovenská verejnosť bola neraz svedkom vzniku viacerých závažných káuz, v ktorých nebola nikdy vyvodená zodpovednosť.

„Škoda, ktorá vznikne štátu alebo územnej samospráve, je v praxi neraz prehliadaná. Najmä osobná zodpovednosť verejného činiteľa sa preukáže len ojedinele. Navrhovaná právna úprava nariaďuje iniciovať konanie z úradnej povinnosti, pričom v mene štátu alebo v mene územnej samosprávy koná generálny prokurátor,“ uviedli poslanci v návrhu. Návrh v predchádzajúcom volebnom období neprešiel ani do druhého čítania.

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 Komentár

  1. To znenie bude určite vágne, a pri pohľade na GP sa nikto báť nemusí.
    Je to samozrejme príležitosť pre koalíciu aby prišla s vlastným návrhom zákona o hmotnej zodpovednosti funkcionárov a štátnych úradníkov a aj zamestnancov všeobecne.
    A nič z toho nebude.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás