Názory(aktualizované+video) Po Pčolinskom je prepustený aj Aláč. Na zozname...

(aktualizované+video) Po Pčolinskom je prepustený aj Aláč. Na zozname NAKA majú byť sudcovia bratislavského súdu a prokurátori

-

spot_img

(aktualizované+video) Po Pčolinskom je prepustený aj Aláč. Na zozname NAKA majú byť sudcovia bratislavského súdu a prokurátori

Riaditeľa SIS Michala Aláča prepustili na slobodu.

Aláč bol po vykonaní výsluchu a všetkých potrebných úkonov prepustený zo zadržania o šiestej ráno.

„V trestnej veci obvineného Michala A. a spol. bolo vydané uznesenie o vznesení obvinenia so súhlasom dozorového prokurátora ÚŠP. Podľa dozorového prokurátora tak doposiaľ získané dôkazy plne odôvodňujú vznesenie obvinenia šiestim obvineným osobám,“ uviedla hovorkyňa Generálnej prokuratúry Zuzana Drobová.

„Obvinený Michal A. bol zadržaný z kolúznych dôvodov väzby, a to tak, aby mohli byť v lehote zadržania vykonané konkrétne procesné úkony. Po vykonaní týchto procesných úkonov bol so súhlasom službukonajúceho prokurátora prepustený zo zadržania, keďže kolúzne dôvody väzby pominuli. Službukonajúci prokurátor sa však rovnako stotožnil s dôvodnosťou vedeného trestného stíhania,“ dodala Drobová.

Aláč: Všetko vysvetlím, keď ma pani prezidentka zbaví mlčanlivosti

Bližšie sa vyjadrila aj polícia. „Vo veci obvineného M.A. boli v zákonnej lehote zadržania zo strany orgánov činných v trestnom konaní vykonávané také úkony, ktorých cieľom bolo v súlade so zásadou kontradiktórnosti vykonať preverenie všetkých skutočností vzťahujúcim sa k dôvodom väzby, vrátane skutočností uvádzaných samotným obvineným,“ píše v stanovisku prezídium policajného zboru.

Pred médiá sa postavil aj Aláč.

„V piatok o desiatej som sa dostavil na NAKA na žiadosť vyšetrovateľa. Som viazaný povinnosťou mlčanlivosti, takže som sa mohol vyjadriť len k určitým skutočnostiam. Ostatné doplním potom, čo budem pani prezidentkou zbavený mlčanlivosti.
Vo všeobecnosti skutok odmietam a všetky skutočnosti, ktoré sú v tom skutku opísané, budem vedieť vysvetliť po zbavení mlčanlivosti,“ vyhlásil Aláč.

Dodal, že nevidel dôvod na zadržanie a ani na odstúpenie z funkcie.

„V prípade príslušníka, ktorý je obvinený, stále platí prezumpcia neviny a stále môže vykonávať svoju funkciu. Nevidím dôvod, aby bol tento precedens porušený,“ vyhlásil.

Akcia Rozuzlenie

Michal Aláč je obvinený v rámci akcie Rozuzlenie. Spolu s jeho predchodcom Vladimírom Pčolinským ho vinia zo založenia zločineckej skupiny, zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa a marenia spravodlivosti.

V kauze je obvinený aj šéf NBÚ Roman Konečný.

Bývalý šéf SIS Vladimír Pčolinský bude stíhaný na slobode. Po výsluchu na polícii je obvinený v prípade Rozuzlenie. Potvrdil to jeho advokát Marián Bošanský. Výsluch sa skončil krátko pred 23.00 h, informujú Aktuality. Súčasný šéf SIS Michal Aláč naďalej zostáva v cele predbežného zadržania.

„Po výsluchu a ďalších procesných úkonoch nebol zadržaný, nakoľko neboli zistené dôvody väzby,“ oznámilo policajné prezídium.

Pčolinský je spolu s Aláčom aj so šéfom NBÚ Romanom Konečným obvinený zo založenia zločineckej skupiny, zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa a marenia spravodlivosti. (aktualitytv noviny, tasr)

Akcia Rozuzlenie

Michal Aláč je obvinený v rámci akcie Rozuzlenie. Spolu s jeho predchodcom Vladimírom Pčolinským ho vinia zo založenia zločineckej skupiny, zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa a marenia spravodlivosti.

V kauze je obvinený aj šéf NBÚ Roman Konečný.Zdroj: Tv Noviny

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

1 Komentár

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás