fbpx
- Reklama -
ZahraničnéOrbán pred summitom EÚ viedol prípravné rokovania o zrušení...

Orbán pred summitom EÚ viedol prípravné rokovania o zrušení sankcií voči Rusku

-

Orbán pred summitom EÚ viedol prípravné rokovania o zrušení sankcií voči Rusku

Budapešť 17. októbra (TASR) – V rámci prípravy na summit Európskej únie, ktorý sa bude konať v druhej polovici tohto týždňa, viedol predseda maďarskej vlády Viktor Orbán v pondelok prípravné rokovania s predsedom Európskej rady Charlesom Michelom a s premiérmi štyroch krajín EÚ o sankciách Únie voči Rusku. Informuje o tom spravodajca TASR v Budapešti s odvolaním sa na agentúru MTI.

- reklama -

Orbán prostredníctvom videokonferencie hovoril zároveň s maltským premiérom Robertom Abelom, belgickým premiérom Alexandrom De Croom, predsedom gréckej vlády Kyriakosom Mitsotakisom a aj s premiérom Slovinska Robertom Golobom.

Orbán podľa svojho hovorcu Bertalana Havasiho povedal, že Maďarsko bolo síce oslobodené od všetkých negatívnych sankcií na svojom energetickom trhu, problémom však je, že v rámci spoločného európskeho trhu vysoké ceny energií ovplyvňujú aj jeho krajinu.

„Konečným riešením vysokých cien energií by bolo, keby EÚ upustila od svojej sankčnej politiky,“ zdôraznil pri týchto rokovaniach maďarský premiér.

Havasi pripomenul Orbánovo piatkové vyjadrenie pre verejnoprávny rozhlas Kossuth Rádió, že bruselské sankcie sú nesprávne, pričom ich nesprevádzajú žiadne návrhy na zníženie cien. Tieto sankcie spôsobili prudkú infláciu a Maďarsko musí platiť „sankčný príplatok“ za energie, vysvetlil Orbán.

spot_imgspot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás