fbpx
- Reklama -
KomentáreOhlušujúce mlčanie „proamerickej trojky“ pri rozvrate právneho štátu na...

Ohlušujúce mlčanie „proamerickej trojky“ pri rozvrate právneho štátu na Slovensku

-

Ohlušujúce mlčanie „proamerickej trojky“ pri rozvrate právneho štátu na Slovensku

Tlačovka Smeru-SD, na ktorej vystúpili politici Smeru Robert Fico, Robert Kaliňák, advokát Marek Para a bývalý policajný prezident Tibor Gašpar, priniesla niekoľko silných momentov. Jedným z nich bol aj výrok Roberta Kaliňáka o tom, že čurillovci pripravili o život už desať ľudí, medzi ktorých patria aj generál Milan Lučanský či advokát Ľubomír Krivočenko.

- reklama -

Kaliňák však nezostal len pri zdrvujúcej kritike obvinených vyšetrovateľov NAKA, ktorú nakoniec predviedli na spomínanej tlačovke aj ďalší aktéri. Zaútočil tiež na trojicu médií Aktuality.sk, SME a  Denník N, ktoré označil ako „krvavé noviny“.

Sú to silné slová, ale keď sa pri nich bližšie pristavíme, musíme uznať, že v danom kontexte dávajú zmysel.

Čo naopak zmysel nedáva, je dlhodobé mlčanie a zahmlievanie daných médií v téme tzv. čurillovcov. Ich prezentácia tejto témy nieže zaostáva za argumentami, ktoré na mnohých tlačových besedách predstavili členovia Smeru-SD – oproti ich nepriestrelným dôvodom, prečo by Čurilla a spol. nemali ďalej aktívne pôsobiť v polícii, je to len okresná liga.

Nedá sa všetko okomentovať len štýlom, že nejaké slová niektorého vyšetrovateľa boli vytrhnuté z kontextu, prípadne, že vyjadrovanie policajtov je tvrdé, ale to už tak nejako patrí k ich práci.

Oproti podobným pseudoargumentom však proamerická liberálna trojka použila aj inú účinnú zbraň – mlčanie.

Platí, že keď sa o niečom nehovorí, tak to neexistuje. To mainstreamové médiá dobre vedia. A tak tému čurillovcov častokrát uchopili jednoducho tak… že ju vôbec neuchopili! Nevyvíjali nátlak na postavenie dotyčných vyšetrovateľov mimo služby, skôr nahrávali naratívu Matoviča a Lipšica o údajných „statočných vyšetrovateľoch“.

Aký to rozdiel oproti doslova „peklu“, ktoré médiá rozpútali proti Smeru-SD v súvislosti s vraždou Jána Kuciaka! Najprv vyťahovali tzv. taliansku stopu súvisiacu s podnikateľom Antoniom Vadalom, neskôr presadili naratív, že za všetko môže Marian Kočner, ktorý je vraj akýmsi produktom smeráckych vlád (čo samozrejme s realitou nesedelo, ale kto by sa s tým trápil!).

V jednom prípade obrovský rev, dokonca zneužívanie emócií, ktoré v súvislosti s úmrtím svojej dcéry prejavovala Zlatica Kušnírová – v druhom prípade ticho!

Nebudem polemizovať s Robertom Kaliňákom, či bolo obetí skupiny „Apači“ skutočne desať. Nikto však neodškriepi zodpovednosť bezpečnostných a justičných zložiek týkajúcu sa prinajmenšom úmrtí generála Lučanského a advokáta Krivočenka.

V prípade generála Lučanského sa dotyčné médiá tvária, že išlo o samovraždu (a keby aj – aj tu nesie štát zodpovednosť za to, aby chránil život človeka aj pred svojím vlastným zásahom) a pokiaľ ide o Krivočenka, nástrojom je tu opäť len ohlušujúce ticho!

Kto mlčí, ten svedčí – znie známe heslo. Zaujatosť médií typu Denníka N či SME  voči Smeru-SD netreba obzvlášť objasňovať a vysvetľovať. Oni sa však vo svojom protismeráckom fanatizme a nenávisti zasekli natoľko, že sa rozhodli de facto kryť zločiny! O ktorých máme nakoniec hory dôkazov – počínajúc správou SIS o manipulácii trestných konaní a končiac poslednou tlačovkou Smeru-SD.

V tomto svetle sa Kaliňákove slová na adresu proamerickej trojky vôbec nezdajú prehnané.

Dané médiá už dávno neplnia jednoducho úlohu informovať. Naopak, robia ten najtvrdší liberálny a progresívny aktivizmus. To by do istej miery bolo aj prijateľné, veď každé médium má iste právo na šírenie svojich myšlienok a svojej ideológie.

Tu však hovoríme o cieľavedomom, zámernom zamlčiavaní faktov týkajúcich sa bezprecedentného rozvratu právneho štátu v našej krajine. A v takomto prípade žiadne „právo na mlčanie“ neexistuje. Obzvlášť u médií, ktoré sa tvária ako etalóny protikorupčného boja.

Kaliňák bol teda vo svojom hodnotení dotyčných periodík mimoriadne výstižný. A mňa už tu napadá len otázka, či jeho tvrdé slová vyvolajú v daných redakciách nejakú reflexiu alebo či bude odpoveďou zase len ticho. Ale odpoveď na takúto otázku je asi vopred jasná…

Ladislav Kováčik

spot_imgspot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás