fbpx
NázoryO EÚ už nemá záujem ani Soros. Sorosova nadácia...

O EÚ už nemá záujem ani Soros. Sorosova nadácia obmedzí financovanie v krajinách EÚ.

-

O EÚ už nemá záujem ani Soros. Sorosova nadácia obmedzí financovanie v krajinách EÚ.

Nadácia otvorenej spoločnosti, charitatívna organizácia založená miliardárom Georgeom Sorosom, plánuje stiahnuť alebo ukončiť veľkú časť svojej práce v rámci Európskej únie, keďže presúva pozornosť do iných častí sveta, uvádza sa v internom e-maily, na ktorý sa odvoláva agentúra Reuters.

Rozhodnutie znamená, že charitatívna sieť sa vzdiali od práce súvisiacej s vnútornými európskymi záležitosťami a zameria sa na región v kontexte väčších globálnych problémov, uvádza sa v e-maile zaslanom zamestnancom.

“V konečnom dôsledku nové schválené strategické smerovanie predpokladá stiahnutie a ukončenie veľkej časti našej súčasnej práce v rámci Európskej únie, presun našej pozornosti a prideľovania zdrojov do iných častí sveta,” uvádza sa v e-maile.

Interný e-mail neuvádza podrobnosti o tom, ako nadácia presunie svoje financovanie, ale hovorca uviedol, že skupina bude aj naďalej podporovať skupiny občianskej spoločnosti v celej Európe vrátane tých, ktorí pracujú na vonkajších záležitostiach EÚ.

Zdroj:

https://www.tvotv.sk/o-eu-uz-nema-zaujem-ani-soros-sorosova-nadacia-obmedzi-financovanie-v-krajinach-eu/?fbclid=IwAR1eCilrHUSyjXAgkOz0g8iO5PVMv5uwZYAQhEM5ZHO9yKKG8n-Y3ND3lOg

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 Komentár

  1. Štruktúri sú vytvorené, platíme ich z našich daní. Soroš nie je milionár lebo vyhadzuje peniaze kade-tade.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás