fbpx
NázoryNech sa v KDH teraz nezbláznia. Čo chystajú?

Nech sa v KDH teraz nezbláznia. Čo chystajú?

-

Nech sa v KDH teraz nezbláznia. Čo chystajú?

BRATISLAVA 4. novembra (SITA) – Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) sa pri prípadnom odvolávaní podpredsedu parlamentu Ľuboša Blahu (Smer-SD) budú spoliehať na to, že koaliční poslanci vyhodnotia jeho správanie ako „za čiarou“. Podpredsedníčka poslaneckého klubu hnutia Martina Holečková v diskusnej relácii Sobotné dialógy verejnoprávnej televízie RTVS informovala, že potrebných 30 podpisov na zvolanie mimoriadnej schôdze Národnej rady SR k odvolaniu Blahu už majú k dispozícii a plánujú ich odovzdať v utorok budúci týždeň. Blaha vo štvrtok v kancelárii Národnej rady SR odstránil vlajku Európskej únie a portrét prezidentky Zuzany Čaputovej nahradil portrétom predstaviteľa najradikálnejšieho komunistického krídla Che Guevaru.

Šéf poslaneckého klubu strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Ján Richter uviedol, že sa s Blahom o jeho krokoch nerozprával. Na Holečkovú sa obrátil s argumentáciou, že KDH citlivo vníma niektoré udalosti. „Niekedy sa treba trikrát nadýchnuť a až potom začať konať,“ adresoval poslankyni. Avizoval, že Smer-SD otvorenie takejto schôdze nepodporí. Richter si zároveň myslí, že Blaha neporušil žiaden zákon a v tom, čoho sa Blaha dopustil, nie je absolútne žiaden problém. Predseda poslaneckého klubu Smeru-SD Che Guevaru obhajoval tým, že jeho meno sa neuvádza nikde z hľadiska legislatívy, ktorá charakterizuje totalitné režimy. Na otázku, čo by sa stalo, keby poslanec vyvesil v parlamente obraz vojnového zločinca, odpovedal, že by sa mal zodpovedať pred zákonom.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

3 Komentáre

 1. Títo pomýlenci a zradcovia akými kádeháci boli vždy, nie sú slovenskí vlastenci. A takými zostanú navždy. Treba ich čo najskôr postaviť mimo zákon a zrušiť ako ŠKODNÚ PRE SLOVENSKO.

 2. „Smer-SD otvorenie takejto schôdze nepodporí“

  Kde je zmena? Zasa to povestne: vyhraj voľby a môžeš všetko.

  A vôbec nejde o to čo urobil a prečo. Ani či existuje minimálna šanca na jeho odvolanie. Toto je presne ten prístup ktorý Smer a celá vtedajšia opozícia kritizovala.
  Proste každý deň dokazujú, že sa zmenili len menovky na dverách. Samozrejme fanúšikovia sú spokojní, ich tím vyhral, ponižovanie súpera je v takom prípade povolené až žiadúce.

 3. KDH šíri lásku metódou šírenia nenávisti? Za touto vetou by som mohla miesto otáznika pokojne dať aj bodku.
  KDH nás bude nútiť, čo si máme myslieť, aké máme mať vzory, či sme vhodní na vykonávanie práce…? Za touto vetou by som pokojne mohla dať aj bodku.
  Na Slovensku nie sú vážnejšie problémy ako je výzdoba Blahovej kancelárie? KDH netrápi, že na Slovensku žije viac ako 71-tisíc ľudí bez domova? Za radikálneho komunistického režimu neboli! A nepáchali sa ani ekonomické samovraždy len preto, lebo niekto potrebuje dnes dva platy, drahú vilu…Ba ani drogy neničili ľuďom život. KDH netrápi rastúca kriminalita, porušovanie ľudských práv, zapájanie sa do vojny .
  Vysporiadajte sa s vlastnou minulosťou, milé KDH–kladivo na carodejnice https://youtu.be/OL-s-qegyIU

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás