fbpx
ZahraničnéNajnovšia fráza na politických oponentov je slovo: Korupcia, ktorá...

Najnovšia fráza na politických oponentov je slovo: Korupcia, ktorá je vykresľovaná ako ten najväčší zločin vo vesmíre. Kurz si v Rakúsku užíva ďalšie obvinenie

-

Najnovšia fráza na politických oponentov je slovo: Korupcia, ktorá je vykresľovaná ako ten najväčší zločin vo vesmíre. Kurz si v Rakúsku užíva ďalšie obvinenie

Rakúsko: Exkancelár Kurz odmieta nové obvinenia z korupcie

        Viedeň 1. apríla (TASR) – Rakúsky exkancelár Sebastian Kurz v piatok označil najnovšie obvinenia svojho bývalého spojenca a pracovníka ministerstva financií Thomasa Schmida za „fiktívne“. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.


        Kurz na Facebooku napísal, že Schmid sa snaží „získať štatút svedka tým, že vznesie obvinenia proti iným, a sám sa tak vyhne trestu“.


        Prokuratúra vo štvrtok uskutočnila raziu v bulvárnom bezplatnom denníku Heute, pretože mal publikovať lichotivé články o expremiérovi výmenou za reklamu z verejných peňazí. Kurz a niekoľko ďalších osôb vyšetrujú pre podozrenie z korupcie, uviedla prokuratúra vo štvrtok neskoro večer.


        Vydavateľka denníka Eva Dichandová v piatok ako „nepravdivé“ odmietla tvrdenie, že „by súhlasila s pozitívnym spravodajstvom výmenou za reklamy“.


        Thomas Schmid je bývalý generálny tajomník ministerstva financií a šéf štátnej holdingovej spoločnosti Österreichische Beteiligungs AG (ÖBAG). Vo výpovedi pre prokuratúru obvinil exkancelára Kurza a jeho konzervatívnu Rakúsku ľudovú stranu (ÖVP) zo sprenevery a financovania zmanipulovaných prieskumov verejnej mienky.


        Kurza tiež vyšetrujú pre nepravdivé svedectvo pred parlamentným výborom, ktorý prešetroval obvinenia z korupcie.


        Korupčný škandál vypukol v októbri 2021, keď rakúska protikorupčná prokuratúra (WKStA) nariadila razie v sídle ÖVP, na úrade kancelára a na ministerstve financií. Kurz preto odstúpil z funkcie kancelára a v decembri opustil politiku.


        ÖVP však ostala pri moci a momentálne vládne so Zelenými.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás