DomáceNajdôležitejšie udalosti týždňa

Najdôležitejšie udalosti týždňa

-

spot_img

Najdôležitejšie udalosti týždňa

27. týždeň 2021

Zurianove obvinenia, že minister vnútra Roman Mikulec bral úplatky 

Minister vnútra má na krku ďalší problém. Podľa bývalého šéfa Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Branislava Zuriana mal údajne v čase svojho pôsobenia vo Vojenskej spravodajskej službe zobrať niekoľko tisíc eur za nejaký IT systém. Ako sám tvrdí, túto informáciu mu mal poskytnúť istý kajúcnik, dnes už bývalý generálny riaditeľ sekcie daní na Finančnej správe Daniel Čech, ktorý sa to vraj dozvedel od exšéfa Finančnej správy, trestne stíhaného Františka Imreczeho. Mnohí z nás si tak kladieme otázku, či niektoré „obvinenia“ vysokých nominantov bývalej vlády Smeru-SSD, nie sú len obyčajnou zámienkou na zametanie stôp, ktoré by za iných okolností zrejme usvedčili Romana Mikulca a ďalších prominentných „morálnych“ autorít z trestnej činnosti. Za pozornosť stojí aj ďalšie svedectvo Branislava Zuriana. Krátko pred odchodom zo svojej funkcie dostal údajne dôvernú informáciu o osemmesačnej nečinnosti v trestnej veci týkajúcej sa podozrenia z daňových trestných činov súčasných vládnych politikov. Pasívny postoj médií „hlavného“ prúdu im prináša pocit beztrestnosti. Ich záujmom ani zďaleka nie je prinášať objektívnu investigatívnu žurnalistku, ale kryť stoj čo stoj prešľapy niektorých jej členov. Už niekoľký krát sme sa presvedčili, že predvolebná deklarovaná očista spoločnosti spod korupcie a klientelizmu, bola len obyčajným marketingovým ťahom. Spriaznené politické a ekonomické elity postupne vytláčajú do úzadia sponzorov a mecenášov predošlých vlád. Taká je skutočná pravda. To si musia predovšetkým uvedomiť podporovatelia tejto vlády. 

Ďalšie obvinenia Ľudovíta Makóa

Nové škandalózne odhalenia o údajnej trestnej činnosti exriaditeľa Kriminálneho úradu Finančnej správy a profesionálneho kajúcnika Ľudovíta Makóa ukazujú jeho pravú tvár. Podľa najnovších zistení Ľudovíta Števka mal kryť čiernu výrobňu cigariet vo Vozokanoch vo vlastníctve Jozefa K a Gabriela B. „Sprostredkovateľom transakcie medzi oboma podnikateľmi a Makóom bol podľa zápisu o výpovedi svedka bývalý príslušník SIS, František Böhm, ktorý spáchal samovraždu na slobode vo svojom dome v Plaveckom Štvrtku 16. februára 2021. Dohoda bola, že za každý kamión nelegálnych cigariet majitelia zaplatia stotisíc eur, z čoho malo byť 40-50 tisíc pre Böhma.“ Sú však aj ďalšie podozrenia. Ako trestne stíhaný vysoký nominant bývalej vlády „usvedčuje“ svojich kolegov z „trestnej“ činnosti. Zrejme preto jeho údajná firma Lama SK získala exkluzívnu zákazku od Slovenskej pošty v hodnote 9,5 milióna eur.

Vládne protiepidemické opatrenia

Hrozba šírenia nových variantov koronavírusu a tretej vlny pandémie prinútila vládu konať. Po nezvládnutom minuloročnom lete nechce dopustiť zbytočný nárast infikovaných. Za jedno z riešení považuje opätovné zavedenie povinnej karantény pri návrate zo zahraničia. Týkať sa to bude zrejme len nezaočkovaných ľudí. Týmto spôsobom z nich však vytvára občanov druhej kategórie. 

Autor: Matej Mindár

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás