fbpx
NázoryMUDr. Juraj Mesík: Čo takto začať február 2022 kampaňou...

MUDr. Juraj Mesík: Čo takto začať február 2022 kampaňou “ Vakcína je sloboda – paxlovid ešte väčšia“? Celebrity by sa určite ochotne zapojili!

-

MUDr. Juraj Mesík: Čo takto začať február 2022 kampaňou “ Vakcína je sloboda – paxlovid ešte väčšia“? Celebrity by sa určite ochotne zapojili!

Vakcína – osloboditeľka tu zvíťazila nad neslobodou od 29. 1. 2021 – čo takto začať február 2020 kampaňou “ Vakcína je sloboda – paxlovid ešte väčšia“? Celebrity by sa určite ochotne zapojili!

Z kontrahovanej tlače: „Paxlovid na liečbu koronavírusu by mohol byť na Slovensku najneskôr do konca prvého štvrťroka, pripomína rezort zdravotníctva. Rezort rokuje o zapojení do spoločného verejného obstarávania s eurokomisiou, nakúpiť chce 92 100 balení lieku.“

Pri cene cca 700 eur za balenie (bez DPH) to máme 92 100 x 700 = cca 64, 5 milióna eur. K tomu si pripočítajme cez 23 miliónov čo šlo v decembri z vrecka občanov na toxický a neúčinný molnupiravir a blížime sa k okrúhlej sumičke 100 miliónov.

Koľko môžu byť vo farmabiznise provízie? 20%? 30%? Pri takýchto megakšeftoch možno viac? A dezolátni antivaxeri by chceli liečiť covid ivermectinom, hydroxychlorochinom, zinkom, vitamínom D a inými liečivami po 1 eure?!?

„Celosvetovo sa už podalo vyše desať miliárd dávok vakcín proti koronavírusu, uvádza portál Our World in Data. Podľa databázy dostalo najmenej jednu dávku 61 % svetovej populácie. V nízkopríjmových krajinách je však zaočkovaná iba necelá desatina ľudí. (čtk)“

Čo si pomyslieť o takom nevďaku chudoby? 90% z nich nedarovalo Pfizeru Vianoce…

Zdroj:

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

3 Komentáre

  1. Juraj Mesik nazyva farmafirmy fasistami a sam sa sprava ako fasista. S Mesikovymi nazormi na ockovanie suhlasim, aj ked statistiky zverejnuje selektivne a ucelovo. Niektore informacie podava bez podlozenia faktami. A ak chcete vyskusat cenzuru a chcete byt zablokovani, napiste mu, ze Nemecko by nikdy nebolo v druhej svetovej vojne porazene nebyt ZSSR a Cervenej armady. Mesik je v tomto proamericky troll. Mozete mu tiez napisat, ze satelity, ktore vypusta Elon Musk na obeznu drahu, vytvaraju kozmicky odpad. Obe veci su fakty, ale Mesik je sebestredny tr..o, ktory s tym nesuhlasi. Nazve vas fasistami, rusofilmi a pfizeristami a sam vas ako fasista zablokuje. Super moralny priklad – takych ludi je skoda citovat. Uverejnujete tu clanky o Cervenej armade a potom sem hodite prispevok od cloveka, co ju dehonestuje.

  2. S Mesikovymi nazormi na ockovanie suhlasim, aj ked statistiky zverejnuje selektivne a ucelovo. Niektore informacie podava bez podlozenia faktami. A ak chcete vyskusat cenzuru a chcete byt zablokovani, napiste mu, ze Nemecko by nikdy nebolo v druhej svetovej vojne porazene nebyt ZSSR a Cervenej armady. Mesik je v tomto proamericky troll. Mozete mu tiez napisat, ze satelity, ktore vypusta Elon Musk na obeznu drahu, vytvaraju kozmicky odpad. Obe veci su fakty, ale Mesik je sebestredny tr..o, ktory s tym nesuhlasi. Nazve vas fasistami, rusofilmi a pfizeristami a sam vas ako fasista zablokuje. Super moralny priklad – takych ludi je skoda citovat.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás