fbpx
NázoryMinister vnútra sa zrejme budúci týždeň stretne s generálnym...

Minister vnútra sa zrejme budúci týždeň stretne s generálnym prokurátorom Žilinkom

-

Minister vnútra sa zrejme budúci týždeň stretne s generálnym prokurátorom Žilinkom

BRATISLAVA 28. októbra (SITA) – Nový minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) sa zrejme budúci týždeň stretne s generálnym prokurátorom Marošom Žilinkom. Šutaj Eštok tvrdí, že na spoluprácu so Žilinkom sa teší, taktiež podľa neho majú množstvo tém, ktoré budú musieť v budúcnosti riešiť.

Šutaj Eštok tvrdí, že postavením šiestich príslušníkov okolo Jána Čurillu mimo službu naplnil literu zákona. Povedal, že zákon mu nedával inú možnosť. „Budem robiť všetko pre to, aby na Slovensku platil zákon pre každého, aby sme vedeli ľuďom garantovať, že žijú v bezpečnej a spravodlivej krajine,“ povedal vo videu na sociálnej sieti.

Zároveň novému vedeniu na rezorte vnútra a policajnému zboru určil novú prioritu, ktorou je „nezvládnutá“ nelegálna migračná kríza. Tú podľa Šutaja Eštoka predchádzajúce vedenie zanedbalo. „My sme pripravení v tomto urobiť zásadné a dramatické kroky tak, aby Slovensko bolo opäť bezpečnou krajinou,“ uviedol. Ministerstvo vnútra je pripravené nasadiť na hranicu všetku techniku, ktorou rezort disponuje.

Minister vnútra Šutaj Eštok vydal v piatok organizačné opatrenie, ktorým sa od 1. novembra rušia funkcie viceprezidentov Policajného zboru. Ako ďalej informoval tlačový odbor rezortu vnútra, zriadená bude nová funkcia viceprezidenta polície pre oblasť migrácie, operatívu a riadenie služieb zboru.

„Zároveň šéf rezortu vnútra rozhodol o dočasnom pozbavení výkonu štátnej služby u šiestich príslušníkov Policajného zboru, tak ako mu to prikazuje zákon o štátnej službe príslušníkov policajného zboru, podľa ktorého sa policajt musí dočasne pozbaviť výkonu štátnej služby, ak je dôvodne podozrivý zo spáchania trestného činu,“ informovalo ministerstvo. Podľa medializovaných informácii ide v tomto prípade o skupinu príslušníkov Národnej kriminálnej agentúry okolo Jána Čurillu. Tí však disponujú statusom chránených oznamovateľov nezákonnej činnosti.

Zároveň Šutaj Eštok poveril zastupovaním riaditeľa Úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru Jozefa Masnicu, ktorý dlhodobo pôsobí vo funkcii riaditeľa Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície Banská Bystrica z dôvodu neprítomnosti dosluhujúceho riaditeľa.

Dnešným dňom zároveň nový minister poveril výkonom dočasne neobsadenej riadiacej funkcie prezidenta Policajného zboru Rastislava Polakoviča. Ten vo funkcii dočasne nahradí odvolaného Štefana Hamrana.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

2 Komentáre

  1. Výborne pán minister Šutaj Eštok. Verím, že do tohoto rezortu zavediete spravodlivosť aká mu patrí.

  2. Teraz to budú rozviazane ruky polície!!! Nie teror “curilovskej mafie”! Ľudia sa radšej uskromnia, no čakajú, že príde ozajstný zákon a nie a nie teroristické útoky Hamrana, Lipsica, Mikulca a celej protiprávnej tlupy s týraním a vydieraním. A ešte tak urobiť poriadok s kajucnikmi, ilegálnymi migrantami a ľudia budú v bezpečí!!!!

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás