NázoryMatúš Šutaj Eštok: ŽILINKA BRÁNI LIPŠICOVI V OHÝBANÍ PRÁVA

Matúš Šutaj Eštok: ŽILINKA BRÁNI LIPŠICOVI V OHÝBANÍ PRÁVA

-

Matúš Šutaj Eštok: ŽILINKA BRÁNI LIPŠICOVI V OHÝBANÍ PRÁVA

Matúš Šutaj Eštok: ŽILINKA BRÁNI LIPŠICOVI V OHÝBANÍ PRÁVA

Štandardne by mal trestný systém na Slovensku fungovať tak, že prípravné konanie prebehne zákonne a podaním obžaloby sa vec dostáva z prípravného konania na hlavné pojednávanie na súde. Na Lipšicovej prokuratúre je to ale inak.

V tých najvážnejších, tzv. profilových kauzách vyšetrovatelia NAKA a Lipšicovi prokurátori porušujú práva obvinených. Aj napriek tomu, že obvinení sa domáhajú ochrany svojich práv cez § 363, prokurátori urýchlene podávajú obžaloby len preto, aby sa vec dostala na Špecializovaný trestný súd do volieb.

Pčolinský, Kaliňák, Para, Výboh a ďalší sú príklady, kedy súd odmietol obžalobu pre vážny zásah do práv obhajoby a vec vrátil prokurátorovi späť. V právnom svete je to vizitka, že na Úrade Špeciálnej prokuratúry je niečo skazené, keď dochádza k porušeniu práva na obhajobu, ktoré je podstatnou súčasťou každej demokracie.

Keď mudrlanti budú najbližšie útočiť na Maroša Žilinku, ktorý chráni zákonnosť v tomto štáte, nech sa radšej vyjadrujú k tým ľuďom, ktorí oslabujú spravodlivosť a právny štát.

Zdroj: Matúš Šutaj Eštok

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

2 Komentáre

  1. Zilinka v prvom rade chráni vrahov vyše dvadsať tisíc zavraždených. Ale chápem politikov, že pre nich je dôležitý len ich život.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás