fbpx
EkonomikaMatovič opäť klame sám seba a Slovákov. Lotéria vraj...

Matovič opäť klame sám seba a Slovákov. Lotéria vraj nemala zvýšiť zaočkovanosť, pred časom tvrdil presný opak

-

Matovič opäť klame sám seba a Slovákov. Lotéria vraj nemala zvýšiť zaočkovanosť, pred časom tvrdil presný opak

Bratislava 25. augusta (TASR) – Očkovacia lotéria svoju úlohu spĺňa. Jej prioritou bolo odmeniť zaočkovaných, poslanie propagovať vakcináciu má hlavne Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR. V stredu po rokovaní vlády to vyhlásil minister financií Igor Matovič (OĽANO) s tým, že sú to efektívne minuté prostriedky.

„Lotéria nikdy nebola ohlásená ako prostriedok na zvýšenie zaočkovanosti. Lotéria bola ohlásená ako prostriedok na odmenu zaočkovaných,“ skonštatoval Matovič. Myslí si, že sú to veľmi efektívne minuté peniaze, pretože zaočkovaní ľudia podľa jeho slov ušetria štátnemu rozpočtu stámilióny eur.

Nový podiel ľudí, ktorý sa pre to zaočkujú, však podľa neho nebude „markantný“. „Počet nových očkovaných ani v súvislosti s pápežom na Slovensku nestúpa, tak čo už taká lotéria sa môže pasovať a porovnávať s pápežom,“ podotkol šéf rezortu financií. Na rokovaní vlády zároveň vyslovil presvedčenie, že Slovensko nepostupuje správne v tom, ako sa chystá na tretiu vlnu pandémie. „Myslím si, že veľmi riskujeme a niekto sa ako keby rozhodol, že ideme premoriť Slovensko,“ tvrdí Matovič.

- reklama -

Zároveň poznamenal, že MZ si pýtalo peniaze na kampaň, pričom rezort financií od neho chcel plán a návrh novej kampane. „Peniaze sme medzičasom ministerstvu poskytli a ministerstvo nespustilo žiadnu novú kampaň, pokiaľ viem,“ doplnil.

V súvislosti s pani Zuzanou, ktorá pre pomalší internet prišla o 400.000 eur v lotérii, uviedol, že podľa neho má morálne právo na výhru, lebo splnila všetko, čo sa vyžadovalo. Dodal, že čaká na definitívne stanovisko právnikov. „Právny odbor ministerstva financií chystá finálne stanovisko, či jej môžeme poskytnúť výhru alebo nie,“ ozrejmil s tým, že stanovisko by mohli dať už tento týždeň.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

Vážení priaznivci Veci Verejných

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu.

Čakajú nás zásadné politické udalosti – referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

Vo Veciach verejných stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné… Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity.

Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať Veci verejné.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..

Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

 

INLIBRI - online kníhkupectvo

spot_imgspot_img

147 KOMENTÁRE

  1. Bilancia na záver bude odpoveďou a celá kovidova vláda bude raz súdená a odsúdená….

  2. To je teda kretén. A mňa kto odmení za to, že som zdravá? Že nečerpám prostriedky na zdravotnú starostlivosť? Samozrejme sa starám o svoje zdravie a imunitu. Ten idiot nech sa vakcinuje každý mesiac. A nech odmeňuje vakcinovaných ale zo svojej, pardón z pavlínkinej peňaženky!

  3. Takže ak tomu rozumiem, namiesto toho aby rozhodol že ťa žena ma dostať tých 400 000 a ďalšie kolo by sa hralo normálne o 100 000 tak on radšej za ňou osobne vycestoval aj so šéfom rtvs, vyriešili veľké nič ale hlavne že bol v telke a povedal že to riešia právnici, a samozrejme nevidiacim majú heslo čítať príbuzný …
    Tak to dopadne keď plagiator, kt. ešte aj diplomovku dal napísať kamarátke, chce opajcovat známu súťaž, tuším expres rádio, a aj to dogabe

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás