fbpx
NázoryM. Žilinka: ODMIETAM NEODBORNÉ A NEKOREKTNÉ BIČOVANIE EMÓCIÍ

M. Žilinka: ODMIETAM NEODBORNÉ A NEKOREKTNÉ BIČOVANIE EMÓCIÍ

-

M. Žilinka: ODMIETAM NEODBORNÉ A NEKOREKTNÉ BIČOVANIE EMÓCIÍ

Maroš Žilinka:

ODMIETAM NEODBORNÉ A NEKOREKTNÉ BIČOVANIE EMÓCIÍ

V súvislosti s podaním obžaloby na guvernéra Národnej banky Slovenska Ing. P. K. pre prečin podplácania na Špecializovaný trestný súd, predseda výboru Národnej rady SR pre hospodárske záležitosti Peter Kremský vo FB statuse dňa 16. februára 2023 vyzval Ing. P. K. na podanie demisie a taktiež uviedol: „ASI SA SPOLIEHA, ŽE HO ZASA ZACHRÁNI Mr. 363 – GENERÁLNY PROKURÁTOR ŽILINKA.“

Voči uvedenému tvrdeniu poslanca Národnej rady SR sa musím dôrazne ohradiť, pretože ho považujem za absolútne NEKOREKTNÉ, NEODBORNÉ a vyslovené s jediným cieľom – pokračovať v BIČOVANÍ NEGATÍVNYCH EMÓCIÍ proti mojej osobe, ako generálnemu prokurátorovi SR.

V prvom rade, mimoriadny opravný prostriedok podľa § 363 a nasl. Trestného poriadku je procesným inštitútom prípravného konania trestného. Podaním obžaloby na obvineného sa KONČÍ PRÍPRAVNÉ KONANIE a teda aj ZANIKÁ PRÁVOMOC GENERÁLNEHO PROKURÁTORA SR konať o návrhu na postup podľa § 363 Trestného poriadku. Za danej procesnej situácie podsúvať verejnosti špekuláciu o spoliehaní sa obvineného, že ho „zasa zachráni Mr. 363 – generálny prokurátor Žilinka“, je odborne nenáležité, zavádzajúce a s ohľadom na označenie mojej osoby, aj ODPORUJÚCE ELEMENTARNEJ SLUŠNOSTI, ktorú by som od poslanca Národnej rady SR očakával.

Mimochodom, ak pán poslanec Národnej rady SR použil slovo „zasa“, poznamenávam, že ako generálny prokurátor SR som v trestnej veci obvineného Ing. P. K. nikdy OSOBNE NEKONAL a o jeho návrhu na zrušenie právoplatných rozhodnutí v prípravnom konaní NEROZHODOVAL.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás