fbpx
- Reklama -
NázoryĽuboš Blaha: SLOVENSKO JE V ŤAŽKEJ KRÍZE A PREZIDENTKA...

Ľuboš Blaha: SLOVENSKO JE V ŤAŽKEJ KRÍZE A PREZIDENTKA DOKOLA RIEŠI MŇA – NIČ ÚBOHEJŠIE SOM EŠTE NEZAŽIL

-

Ľuboš Blaha: SLOVENSKO JE V ŤAŽKEJ KRÍZE A PREZIDENTKA DOKOLA RIEŠI MŇA – NIČ ÚBOHEJŠIE SOM EŠTE NEZAŽIL

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Prezidentka Čaputová dnes opäť ukázala, že jej absolútne nezáleží na Slovensku a Slovákoch a rieši dokola len seba a svoje ego.

Dnes sa pochválila na sociálnej sieti, že krajský súd rozhodol, že o nej nemôžem hovoriť ako o americkej agentke.

- reklama -

Namiesto toho, aby riešila rekordné zdražovanie, plynovú krízu či vládny chaos, ona útočí na slobodu slova opozičných poslancov. Je to malicherné, úzkoprsé a detinské. Čaputová iba opäť dokázala, že nedorástla na svoju funkciu – prezident by mal chrániť slobodu a nie proti nej bojovať.

Zuzana Čaputová dlhodobo pracovala pre neoliberálnu mimovládku Via Iuris, ktorá bola výdatne podporovaná zo strany americkej ambasády či Nadácie otvorenej spoločnosti. Po nástupe do funkcie vo svojich zahraničnopolitických stanoviskách kopíruje posolstvá americkej administratívy, čo sa ukázalo napríklad pri schvaľovaní nevýhodnej obrannej dohody s USA či pri podpore vojnového štvania proti Rusku. Veľké množstvo ľudí na Slovensku nadobudlo legitímne presvedčenie, že prezidentka Čaputová neháji záujmy Slovákov, ale Američanov. Ak ich chce Čaputová všetkých žalovať a umlčať, nech sa páči, tešíme sa na milióny žalôb. Ale prosím prestaňme už tomu, čo sa deje na Slovensku, hovoriť demokracia. Nám môžu nezmyselne nadávať do „ruských agentov“, pretože sme v opozícii a nie sme pri moci.

Bez akýchkoľvek dôvodov, len tak si zahejtovať. Ale Čaputová a ďalší proamerickí politici, ktorí dostávali ako občianski aktivisti množstvo peňazí z USA, sú dnes chránení pred politickou kritikou ako vládnuca vrstva dakde v Saudskej Arábii. V kontexte systematických útokov vládnej moci na slovenskú opozíciu ma rozhodnutie krajského súdu nijako neprekvapuje. Iba to potvrdzuje, že na Slovensku už sloboda slova nič neznamená a ľudia sú na pokyn najvyšších ústavných činiteľov prenasledovaní za svoje názory. Samotné rozhodnutie o mojom odvolaní som ešte neobdržal. To, že sa k nemu Čaputova dostala skôr ako ja, vyvoláva ďalšie otázniky nad tým, do akej miery prezidentka zneužíva svoje právomoci a do akej miery možno ešte o Slovensku hovoriť ako o právnom štáte.

K ďalším právnym krokom sa vyjadrím až po tom, čo mi bude doručené rozhodnutie, ale z politického hľadiska ide o další jasný dôkaz, že Zuzana Čaputová nevie zniesť ani elementárnu politickú kritiku, útočí na slobodu slova opozičných politikov a prispieva k rozkladu demokracie na Slovensku. Slováci si o nej budú ďalej myslieť svoje. Akurát to – podobne ako kedysi v totalitných časoch – budú vyjadrovať pošepky a šifrovane. Pravda sa umlčať nedá, pokúšali sa o to v dejinách najrôznejší tyrani a nepodarilo sa im to – nepodarí sa to ani Čaputovej.

Zdroj: TO strany SMER – SD

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

9 COMMENTS

  1. pan Blaha, ludia vam veria, maju Vas radi, nevsimajte si ostatnych neprajnikov, robite to dobre.uz to dlho nebude, vydrzte.Dakujeme

  2. chcem, aby ste pisali Slovensky, sme na slovensku, nerozumiem tomu, co tam anglicky pisete Slovakom.Preco by sme mali povine rozumiet anglicky, ci to je urcene len mladym? Nehovori sa tomuto didskriminacia?

  3. Táto kreatúra je ozaj na šľaktrafenie. Sebaľútosť a politický intelekt na úrovni aktivistky pezinskej skládky sú jej hlavnou výbavou v pozícii prezidenta Slovenskej republiky. Dosť úbohá výbava, čo poviete?

  4. Tak ten umasteny komunista je fakt stelesnenim dobra, som sa zasmial. Vam uz fakt sibe, komunisti vas okradaju a vy im tlieskate, a ta kreatura Blaha, takych sme mali v 89 vesat, aspon by bol navzdy klud s touto komunistickou pliagou

  5. V 89 roku obesiť 10 ročné dieťa….také humánne…admin by mal Vulpisa Patrika a Ivana bloknúť, lebo majú pokrivené myslenie…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás