fbpx
DomáceKP Bratislava žiada Hamrana, aby neprejudikoval postup OČTK v...

KP Bratislava žiada Hamrana, aby neprejudikoval postup OČTK v trestných veciach

-

KP Bratislava žiada Hamrana, aby neprejudikoval postup OČTK v trestných veciach

Bratislava 16. marca (TASR) – Krajská prokuratúra (KP) Bratislava dôrazne žiada policajného prezidenta Štefana Hamrana, aby bez poznania spisu a dôkaznej situácie neprejudikoval ďalší postup a rozhodnutia orgánov činných v trestnom konaní (OČTK) v prebiehajúcich trestných veciach a nevytváral tak na ne nenáležitý tlak. Hamran na stredajšej (15. 3.) tlačovej konferencii avizoval, že v súvislosti s postrelením kadetky Akadémie Policajného zboru (APZ) by malo čoskoro padnúť obvinenie.

„Prezident Policajného zboru nemá voči orgánom činným v trestnom konaní žiadne nadradené postavenie, orgány činné v trestnom konaní sú pri svojej činnosti nezávislé a samostatné, preto boli vyjadrenia prezidenta Policajného zboru k neskončeným trestným konaniam nenáležité,“ sprostredkoval vyjadrenie bratislavskej krajskej prokuratúry jej hovorca a prokurátor Juraj Chylo.

Prokuratúra vyzvala Hamrana, aby neprekračoval a nezneužíval svoje postavenie. Zároveň zdôraznila, že poskytovanie informácií v trestnom konaní je v zmysle Trestného poriadku právomocou orgánov činných v trestnom konaní a nie prezidenta Policajného zboru, ktorý orgánom činným v trestnom konaní nie je.

Študentku prvého ročníka policajnej akadémie postrelil 1. marca inštruktor počas výcviku. K udalosti došlo v Bratislave v priestoroch streleckého polygónu. Policajti začali trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás