Názory"Klbko sa rozpletá, ide to k najvyšším miestam!,, Kaliňak...

„Klbko sa rozpletá, ide to k najvyšším miestam!,, Kaliňak otvoril Pandorinu skrinku

-

spot_img

„Klbko sa rozpletá, ide to k najvyšším miestam!,, Kaliňak otvoril Pandorinu skrinku

Hneď v úvode rozhovoru sa však Robert Kaliňák vyjadril aj k stretnutiu, ktoré sa odohralo v zasadačke na spodnom poschodí budovy SIS. 

„Politici, ktorí sú teraz pri vláde, si to nikdy poriadne nevyskúšali a zjavne nedávali pozor, keď boli v opozícii. Bez ohľadu na vôľu predstaviteľov vlády sa dejú veľké chyby,“ hovorí s tým, že tento problém je oveľa závažnejší vplyvom toho, kto sa tam stretol.

Podľa Kaliňáka bolo témou tohto stretnutia vážna výmena názorov tak, aby ich nikto nemohol počuť, pretože aj pracovníci SIS boli poslaní preč. „Rozhovor budúcej spolupráce o kvetnatej budúcnosti to asi nebol,“ hovorí.

Slovensko je malá krajina, kde sa takmer nič neutají, za čím si stojí aj Kaliňák. Je podľa neho jasné, že zdroje budú unikať aj smerom k opozícii. „Za posledné dni sme mohli vidieť niekoľko tlačových konferencií, kde Róbert Fico doniesol dokumenty,“ opisuje. Tie boli pravé, potvrdené a obsah sedel tak, ako mal. Jediné, o čo predstaviteľov štátu žiada, je vysvetlenie, či sa občania majú dôvod niečoho obávať. Takéto stretnutie podľa Kaliňáka prináša právo na isté obavy.

Premiér Eduard Heger reagoval, že stretnutie v SIS tajné nebolo. Kaliňák však v rozhovore uviedol, že keby neriešili nejaký veľký  problém, nebolo by potrebné iniciovať stretnutie na tomto mieste. Otázkou preňho teda zostáva, čo je reálne vo veci. Ako však sám povedal, v politike vždy všetko vyjde na povrch.

„Oni keď prišli do vlády, povyhadzovali všetkých skúsených, pretože to boli ľudia zo SMER-u a mali pocit, že by mohli byť zlí,“ opisuje Kaliňák a hovorí, že tým pádom sa súčasní predstavitelia vlády vraj nemali s kým poradiť o dôležitých záležitostiach. Za problém teda Kaliňák považuje hlavne to, že vo vláde nie sú skúsení ľudia, ktorí sa v daných problematikách vyznajú. „Ja im to nevyčítam, je to nová vláda, môže si robiť nový tím,“ hovorí s tým, že on odborníkov nemenil, pretože boli zabehnutí a skúsení.

Ľudia sa podľa neho na výsledkoch, ktoré súčasná vláda prezentuje, zabávajú: „Čo rozhodnutie, to blbosť.“ Ako pokračuje, danú situáciu nehodnotí, pretože sa odráža na výsledkoch a politických preferenciách. „Podľa môjho názoru situácia prerástla až tak, že nové vedenie SIS považovali za potrebné na tomto stretnutí oboznámiť s problémami a podozreniami o tom, že trestné stíhania, ktoré tu prebiehajú, sú manipulované,“ konštatuje.

Ako povedal Daniel Lipšic, klbko sa rozpletá. „Pravdu má v tom, že klbko sa rozpletá a ide to k najvyšším miestam.“ hovorí Kaliňák.

„Platí, že Česká republika má 70 až 80 ľudí vo väzbe, my máme 130, čo je dvakrát toľko, pričom oni sú dvakrát väčšou krajinou. Niečo teda nie je v poriadku. Rovnako tak ani nie je v poriadku, že Špecializovaný súd dal do väzby dvakrát toľko ľudí, ako predošlý rok,“ vysvetľuje Kaliňák.

Kaliňák spomína konkrétne uznesenie, ktoré vydal Ústavný súd vo veci advokáta Rybára a opisuje, čo všetko bolo v procese tohto človeka porušené. „Sloboda je hneď druhé právo za životom, no nevadí nám, že to orgány činné v trestnom konaní porušujú,“ hovorí.

V súvislosti s Ficom si teda Kaliňák myslí, že mu karta ide práve preto, že jeho slová potvrdzuje Ústavný súd. SMER sa držal na nižších číslach, v poslednom období sa to však výrazne mení. 

Zdroj: mimoriadnespravy.sk

Podporte nezávislé spravodajstvo a pomôžte zvýšiť pluralitu médii na Slovensku. Spravodajský portál Veci Verejné prináša overené agentúrne správy a vlastné komentáre naších autorov.

Podporiť nás môžete jednoduchou formou cez platobnú bránu buď pravidelnou mesačnou sumou alebo jednorázovým príspevkom.

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás