fbpx
NázoryKALIŇÁK: Minister obrany považuje za nutné upraviť dohodu o...

KALIŇÁK: Minister obrany považuje za nutné upraviť dohodu o obrannej spolupráci

-

KALIŇÁK: Minister obrany považuje za nutné upraviť dohodu o obrannej spolupráci

BRATISLAVA 28. októbra (SITA) – Minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SD) považuje za jedno z najväčších zlyhaní „nešťastne naformulovanú“ dohodu o obrannej spolupráci a „trestuhodné rozdanie“ nevyhnutne potrebnej vojenskej techniky a munície. Tvrdí, že obrannú dohodu je nutné upraviť. S americkým veľvyslancom Gautamom Ranom viedol diskusiu o bezpečnostných výzvach a taktiež otázkach spoločného záujmu oboch krajín. Kaliňák deklaroval, že si váži dobré vzťahy so západnými partnermi, ale súčasná garnitúra nie je ako predošlé „servilné vlády“. Veľvyslancovi tlmočili stanovisko proslovenskej vlády, a to, že na Ukrajinu nebudeme posielať nové zásielky zo slovenských muničných skladov.

„Medzinárodná spolupráca a právo nám pomáhajú predchádzať rozsiahlym vojenským konfliktom a udržiavať vo svete dlhé obdobie relatívneho mieru. Pre Slovensko ako menší štát sú dobré vzťahy s partnermi, členstvá v medzinárodných organizáciách a záväzky z nich vyplývajúce kľúčové. Efektívna kooperácia nám pomáha zabezpečiť nielen obranu Slovenska, ale otvára nám tiež nové možnosti ekonomického rastu,“ uviedol Kaliňák na sociálnej sieti.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

2 Komentáre

  1. Koloniálna zmluva sa neupravuje. Koloniálna zmluva sa buď ruší alebo vypovedáva. (Ak sa nebojí organizovaného prevratu ambasádou za plotom)

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás