fbpx
NázoryJUDr. Martin Ribár: Na exprezidenta PZ Kovaříka bola podaná...

JUDr. Martin Ribár: Na exprezidenta PZ Kovaříka bola podaná obžaloba – dozvie sa konečne verejnosť ako to bolo so zmarením zásahu tímu inšpekcie Oblúk

-

JUDr. Martin Ribár: Na exprezidenta PZ Kovaříka bola podaná obžaloba – dozvie sa konečne verejnosť ako to bolo so zmarením zásahu tímu inšpekcie Oblúk

Dozvie sa konečne verejnosť ako je to s „našimi chlapcami“ a podozreniami voči nim!?

JUDr. Martin Ribár – advokát a predseda OZ ZA DEMOKRACIU A PRÁVNY ŠTÁT

Opakovane sa venujem téme podozrení z manipulácií trestných konaní a podozrení z inštruovania vypočúvaných osôb, z ktorých sú podozriví „naši chlapci“ Čurillovci a ich operatívni pracovníci.

Uvedené podozrenia proti Čurillovcom vyšetroval tím inšpekcie Oblúk pod vedením Diany Santusovej. Tím Oblúk bol v mesiaci február 2022 „rozpustený“ – o jeho zrušení rozhodli šéf polície Štefan Hamran a vtedajší riaditeľ policajnej inšpekcie Robert Miko. „Likvidácia“ tímu Oblúk by sa nikdy nemohla stať bez „požehnania“ vtedajšieho ministra vnútra Mikulca.

Prezident PZ Hamran je autorom označenia – „naši chlapci“, on takto nazval stíhaných vyšetrovateľov a operatívcov NAKA okolo Jána Čurillu a Pavla Ďurku, a de facto vystupuje Hamran ako ich „ďalší obhajca.“

Robert Miko sa mal ako zástupca policajných odborov zaručiť za vyšetrovateľov NAKA stíhaných pre zneužívanie právomocí a marenie spravodlivosti. Neskôr sa stal dočasným riaditeľom policajnej inšpekcie – teda zložky polície, ktorá mala „nestranne“ vyšetrovať „našich chlapcov“, za ktorých sa pán Miko zaručoval, a s ktorými má podľa medializovaných informácií priateľské vzťahy… Zvláštne? Paradoxné? Realita….

S vyšetrovaním uvedených podozrení voči „našim chlapcom“ Čurillovcom úzko súvisí aj obvinenie a stíhanie exprezidenta PZ Kovaříka, a to pre podozrenie zo zmarenia akcie inšpekčného tímu Oblúk.

Dňa 25. septembra 2023 podal prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava na Mestskom súdu Bratislava I. obžalobu na Kovaříka pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa v súbehu so zločinom marenia spravodlivosti.

V júli 2021 spustil inšpekčný tím Oblúk akciu, počas ktorej plánoval zadržať trojicu podozrivých osôb – Csabu Dömötöra, Petra Petrova alias Tigra a Mateja Zemana alias Zemáka. Dömötöra zadržali, neskôr sa priznal ku krivej výpovedi, za ktorú bol právoplatne odsúdený. Zadržať Petrova „Tigra“ a Mateja Zemana „Zemáka“ sa tímu Oblúk nepodarilo.

Akciu mal narušiť vtedajší šéf polície Kovařík z dovolenky s pokynom, aby sa zasahujúci policajti stiahli. Podľa prokurátora tým zmaril zaisťovací úkon.

Kovařík podľa svedeckých výpovedí vtedajších krajských riaditeľov PZ už 4 dni pred zmarenou akciou, teda už od 16.07.2021 telefonicky zisťoval u týchto riaditeľov krajských riaditeľstiev PZ v rámci celej SR nasadenie krajských zásahových jednotiek, tzv. pohotovostných policajných útvarov pre Úrad inšpekčnej služby…

?? dozvie sa konečne verejnosť ako to bolo so zmarením zásahu tímu inšpekcie Oblúk ??

?? dozvie sa konečne verejnosť, ako je to s „našimi chlapcami“ a podozreniami voči nim z manipulovania dokazovania a inštruovania vypočúvaných osôb ??

Niekoľko „zaujímavých“ postrehov k pánovi exprezidentovi Kovaříkovi:

☝🏻Zastavenie akcie tímu Oblúk dňa 20.7.2021 podľa medializovaných informácií konzultoval Kovařík, ktorý bol v tom čase na dovolenke, telefonicky priamo s vtedajším ministrom vnútra Mikulcom.

☝🏻Kovařík po obvinení odstúpil zo svoje funkcie. Čo sa udialo následne s Kovaříkom? ☝🏻Minister Mikulec sa o neho pekne postaral – 15. septembra 2021 odišiel z funkcie policajného prezidenta a už od 15. novembra 2021 „fungoval“ pri ministrovi Mikulcovi – ako generálny štátny radca, s platom v rozmedzí 1600,-€ až 3000,-€ mesačne, a bonusom k tomu – pekným odchodným, služobným autom a služobným bytom za 53€ mesačne!!!

Obhajobu Kovaříka po podaní obžaloby prevzal advokát Kubina. Ten advokát Kubina, ktorý zastupuje aj „našich chlapcov“. Ten advokát Kubina, ktorý pôsobil v jednej právnickej kancelárii spolu so súčasným špeciálnym prokurátorom Lipšicom. Ten advokát Kubina, ktorý po advokátovi Lipšicovi prevzal jeho klientov, keď sa pán Lipšic stal špeciálnym prokurátorom.

Samozrejme, v žiadnom prípade pánovi Kovaříkovi neupieram právo na slobodnú voľbu obhajcu, a pánovi Kubinovi neupieram jeho právo slobodne vykonávať advokáciu.

LEN…. od istej doby proste neverím na niektoré „NÁHODY“ – a je to čisto môj osobný názor, moja domnienka, a kľudne ju označím za MOJU KONŠPIRÁCIU, ale ja si nemyslím, že zastupovanie Kovaříka advokátom Kubinom, a to, že si Kovařík zvolil za obhajcu práve advokáta Kubinu JE „NÁHODA“, ale je za tým viac… – snaha skoordinovať postup „našich chlapcov“ a pána Kovaříka, ale aj snaha zamedziť tomu, aby sa „NÁHODOU“ pán exprezident PZ Kovařík nerozhodol priznať, spolupracovať s OČTK a najmä vypovedať pravdu o tom, čo všetko o zastavení zásahu tímu Oblúk vie…ale opakujem, je to len výlučne moja „konšpirácia“ ..

„NÁHODA“ asi tiež nebude to, že stíhaný Pavol Ďurka, jeden z „našich chlapcov“ sa stal šéfom jedného z odborov na inšpekcii, tej inšpekcii, ktorá vyšetruje jeho samého a jeho kolegov „našich chlapcov“.

„NÁHODA“ asi nebude ani snaha o diskreditáciu Diany Santusovej.

„NÁHODA“ asi nebude, že zo špeciálneho pracoviska odobralo vedenie inšpekcie v utorok dňa 10.10.2023 dlhodobo utajované spisy proti „elitným“ vyšetrovateľom z NAKA „našim chlapcom“.

Milí naši sledovatelia, vyjadrite prosím v komentároch Váš názor:

Dozvie sa verejnosť ako to naozaj bolo so zmarením zásahu tímu inšpekcie Oblúk ??

Dozvie sa verejnosť, akú úlohu v tomto zmarení akcie zohrával bývalý minister vnútra Mikulec ??

Aký je váš názor na moju „konšpiráciu“ ohľadom všetkých „NÁHOD“, ktoré sa dejú okolo „našich chlapcov“ Čurillovcov ??

Zdroj:

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás