NázoryJUDr. Martin Ribár: Ako trafená hus zagágala – však...

JUDr. Martin Ribár: Ako trafená hus zagágala – však pán špeciálny prokurátor Lipšic? Budeme mať ďalšiu zločineckú skupinu aj za iné právne názory

-

JUDr. Martin Ribár: Ako trafená hus zagágala – však pán špeciálny prokurátor Lipšic? Budeme mať ďalšiu zločineckú skupinu aj za iné právne názory

JUDr. Martin Ribár – advokát a predseda OZ ZA DEMOKRACIU A PRÁVNY ŠTÁT

Milí naši sledovatelia, niekedy už mám naozaj pocit, že ma na Slovensku v oblasti práva už nič nemôže negatívne prekvapiť, osobne som toho „právne“ negatívneho zažil viac ako dosť, so mnou, žiaľ aj moja manželka, deti, rodina a priatelia.

Práve preto, že som sám na vlastnej koži zažil a stále zažívam, ako vie pomyselný mlynček „na mäso“ nášho systému trestného práva niekoho doslovne zomlieť „na fašírku“, som začal vo verejnej sfére publikovať a prezentovať aj mnohé (nielen) kritické články, statusy, videá, blogy najmä o trestnom práve.

Moje trochu odbornejšie články som publikoval na právnickom portáli Právne listy a veľa krát sme aj vám priniesli mnohé články z uvedeného portálu.

Jednou z najväčších devíz portálu Právne listy, je podľa môjho názoru:

1. SLOBODA prejavu a slova, bez akejkoľvek CENZÚRY

2. rôznorodosť a pestrosť tém, od teoretických článkov po vyslovene problémy z aplikačnej praxe

3. ROZMANITOSŤ autorov – príspevky všetkých právnických profesií – sudcov, prokurátorov, advokátov, predstaviteľov akademickej obce, príslušníkov PZ, ale aj iných právnických profesií

Po prečítaní článku sudcu Šamka zo dňa 4.10.2023 na Právnych listoch „Elitný prokurátor a jeho elitné videnie slobody prejavu“ som zostal naozaj v ŠOKU !!

O čom je tento článok sudcu Šamka ?? V skratke:

Portál Právne listy pred časom zverejnil článok prokurátorky Generálnej prokuratúry SR JUDr. Kataríny Roskoványi publikovaný na webe pravnelisty.sk s názvom „Spolupracujúci obvinení a kajúcnici na Slovensku II. s podtitulom: Kajúcnici z dohody o vine a treste ako korunní svedkovia“.

Špeciálny prokurátor Lipšic žiada Etickú komisiu prokuratúry o „preskúmanie“ tohto článku a „zaujatie stanoviska“ – PRETOŽE:

!! pán Lipšic vidí v obsahu tohto článku porušenie Etického kódexu prokurátora !! – nežartujem, čítate dobre !!

Hoci je článok prokurátorky Roskoványi VŠEOBECNÝ – špeciálny prokurátor Lipšic v ňom našiel kritiku postupov Úradu špeciálnej prokuratúry s tým, že v článku ide, podľa jeho názoru, o kritiku nepravdivú a zavádzajúcu a teda zasluhujúcu minimálne etické odsúdenie (a zrejme aj disciplinárne).

Trafená hus zagágala – však pán špeciálny prokurátor Lipšic ??

Alebo je to aj tým, že prokurátorka Roskoványi je z tej „zlej“ Generálnej prokuratúry ??

Sudca Šamko s krásnou a veľmi trefnou iróniou konštatuje, že pani prokurátorka Roskoványi ešte môže byť rada, že pán Lipšic zatiaľ žiada iba prešetrenie etickou komisiou – mohla totiž skončiť aj ako napríklad súčasť zločineckej skupiny, ktorá sa zhlukuje okolo webu právnelisty.sk a ktorá nepíše oslavné články na bojovníkov proti temným silám, ale si dovoľuje vo všeobecnosti poukazovať aj na niektoré diskutabilné spôsoby uplatňované v trestnom práve za posledné roky…

Neuveriteľné a absurdné ?? zjavne nie – Určité zárodky zločineckej skupiny načrtol špeciálny prokurátor Lipšic v samotnom podnete, v ktorom uvádza, že autorka publikovala svoj článok na webe právnelisty.sk, pričom „práve na tomto portáli sa sústreďujú rôzne príspevky (sudcov, advokátov, právnikov, ale i obvinených), ktorých príspevky sú namierené proti práci úradu špeciálnej prokuratúry a práci Národnej kriminálnej agentúry“.

Budeme mať ďalšiu zločineckú skupinu aj za iné právne názory ? Na základe „želania“ pána špeciálneho prokurátora Lipšica ?

Kde sa „stratila“ sloboda prejavu? Kde sa „stratilo“ právo na publikačnú činnosť prokurátorov?

?? Môžu sa iba zverejňovať články, ktoré „odsúhlasí“ sám pán špeciálny prokurátor Lipšic ??

Milí naši sledovatelia, vždy vás vyzývam, aby ste si VY SAMI overovali dostupné fakty – VY SAMI si prečítajte CELÝ uvedený článok sudcu Šamka, je v ňom aj odkaz – link na „zlý a neetický“ článok prokurátorky Roskoványi a VY SAMI si urobte na vec svoj názor..

PS: čoskoro vám prinesieme status o portáli Právne listy ..

vyjadrite prosím vo vašich komentároch váš názor:

Je podľa vás „normálne“ niekoho postihovať za vyjadrenie svojho odborného právneho názoru ?

Ako hodnotíte postup zo strany špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica voči autorke článku prokurátorke Roskoványi ?

Budeme tu mať čoskoro ďalšiu zločineckú skupinu za vyjadrenie iných právnych názorov, ktoré si „dovolia“ kritizovať pána špeciálneho prokurátora Lipšica, Úrad špeciálnej prokuratúry a „elitnú“ NAKU či „našich chlapcov“ ?

celý článok:

http://www.pravnelisty.sk/…/a1290-elitny-prokurator-a…

Zdroj:

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás