fbpx
- Reklama -
DomáceJe Drucker (video) lobista farmapriemyslu? Chváli Čaputovú a ako...

Je Drucker (video) lobista farmapriemyslu? Chváli Čaputovú a ako bývalý minister zdravotníctva nedal konkrétne klady a zápory, ale len všeobecné frázy

-

Je Drucker (video) lobista farmapriemyslu? Chváli Čaputovú a ako bývalý minister zdravotníctva nedal konkrétne klady a zápory, ale len všeobecné frázy

BRATISLAVA – Exminister zdravotníctva a líder Dobrej voľby dnes pred parlamentom úplne zotrel politické rozdiely a poriadne si podal troch bývalých premiérov. Fica, Pellegriniho a aj Matoviča si podal kvôli tomu, že hovoria vraj polopravdy aj v súvislosti s očkovaním proti koronavírusu. Vraj im ide len o preferencie!

Som zhrozený z postoja politikov, skonštatoval Drucker

Drucker bol spolu na tlačovej konferencii aj s Lukášom Baňackým, ktorý je starostom mestskej časti Lamač v Bratislave a je aj súčasťou Ústredného krízového štábu za ZMOS. Drucker začal s tým, že je zhrozený zo správania aktuálnych politikov v súvislosti s očkovaním. „Som zhrozený z toho, ako posledný týždeň komunikujú niektorí politici a neverím, ako dokáže niekto takto klesnúť len s cieľom udržania preferencií,“ adresoval kritiku aktuálnym politikom exminister zdravotníctva.

To, čo robia poslední traja expremiéri je smutné

Bývalý šéf rezortu zdravotníctva si potom hneď podal aj posledných troch bývalých premiérov. „Hovorím o troch bývalých predsedoch vlád SR. Je smutné, že bývalí premiéri zachádzajú do poloprávd a extrému. Ja by som chcel z tohto miesta ako bývalý minister zdravotníctva vyzvať všetkých politikov: Ľudia dnes potrebujú stabilitu a pomoc. Ak sa chceme vyhnúť alebo zmierniť tretiu vlnu, potrebujeme jednotu a podporu. Jedným z kľúčových nástrojov je aj očkovanie,“ apeluje na verejnosť Drucker.

Lengvarského vedeniu sa ušlo aj pochvaly

- reklama -

Drucker však len nekritizoval. Ocenil nové vedenie ministerstva zdravotníctva. „Musím vyzdvihnúť súčasne vedenie MZ SR, že nepolitikárčilo. Zasadá Ústredný krízový štáb, ktorý už nevedie Igor Matovič a preto tie závery sú konštruktívnejšie,“ adresoval slová podpory novému ministrovi Vladimírovi Lengvarskému.

Ľudia, nebláznime, dajme sa zaočkovať

Potom sa líder Dobrej voľby opäť vrátil k téme očkovania a vyzýval aj voličov, pričom pochválil aj prezidentku Zuzanu Čaputovú za jej včerajší prejav na túto tému. „Vyzývame ľudí, aby nezvažovali, ale dali sa zaočkovať. Oceňujem prejav prezidentky, no ocenil by som viacero takýchto prejavov, videl som ju včera prvýkrát v tejto téme,“ vytkol hlave štátu Drucker.

„Musím povedať, že to, čo predvádzajú Matovič, Fico a bohužiaľ aj Pellegrini je obrovské sklamanie. Sklamanie z toho, že len s cieľom toho, aby udržali preferencie, sú ochotní sa znížiť k polopravdám,“ skonštatoval sklamaný Drucker.

Zdroj: topky.sk, Facebook

Vážení priaznivci Veci Verejných

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu.

Vo Veciach verejných stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme onedlho.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity.

Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať Veci verejné.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..

Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

 

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás