fbpx
- Reklama -
NázoryJ. Laššáková: SKÚSME SPOLOČNE POSTRČIŤ RTVS, ABY VRÁTILA DO...

J. Laššáková: SKÚSME SPOLOČNE POSTRČIŤ RTVS, ABY VRÁTILA DO VEREJNÉHO PRIESTORU DISKUSIU

-

J. Laššáková: SKÚSME SPOLOČNE POSTRČIŤ RTVS, ABY VRÁTILA DO VEREJNÉHO PRIESTORU DISKUSIU

„Odvaha nespočíva v slovách, spočíva vo voľbe.“ (Antoine de Saint-Exupéry)

Mnohí z nás cítia, že s našou spoločnosťou niečo nie je v poriadku. Viacerí si myslíme, že jednou z príčin je aj absencia dialógu. Vecná diskusia a poctivá polemika sa stratili. Dnes je moderné postaviť sa na jednu stranu sporu a mať v rámci užšej či širšej skupiny jednotný názor. Oponenti nás neposudzujú podľa toho, čo hovoríme a ako konáme, ale podľa toho, do akej skupiny patríme. Odchýlenie sa od „správneho“ názoru sa neodporúča, miestami dokonca trestá.

Preto bolo pre mňa príjemným prekvapením, keď sa bratia Matyinkovci podujali vytvoriť iniciatívu Hovorme Spolu. V dnešných časoch si to vyžaduje odvahu. S menami osobností ktoré bratia Matyinkovci navrhli ako účastníkov širokej verejnej diskusie, som sa oboznámila na stránke iniciatívy. Nie je podstatné, že s názormi žiadnej z navrhovaných osobností nesúhlasím na sto percent. Ani s jednou! Nie napriek tomu, ale práve preto by som si verejnú a poctivú diskusiu navrhnutých osobností vychutnala. Diskusia totiž nie je šport, kde jeden musí vyhrať a druhý prehrať. Diskusia má každého obohatiť.

- reklama -

Žiaľ, RTVS dodnes nereagovala na nepochybne prospešnú výzvu bratov Matyinkovcov. Preto vás chcem poprosiť, aby ste podporili ich iniciatívu a ak súhlasíte s tým, aby sa do verejného priestoru vrátila vecná a poctivá diskusia, podpísali petíciu.

https://www.peticie.com/hovorme_spolu_-_otvoreny_list_vedeniu_rtvs_zo_da_2582021?fbclid=IwAR21dy1RPgKJK9bAnKutFeBdJtyi8nM3jN0ytxBWD9HbYGM_IurEYXnMJe0

Vážení priaznivci Veci Verejných

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu.

Vo Veciach verejných stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme onedlho.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity.

Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať Veci verejné.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..

Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

 

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 komentár

  1. Prvá slovenská „Rusofóbna Televízia “ Po Kapustovinách, Hríbovinách a Havranovinách je už dávno nepozerateľná. Čudujem sa že sa na túto mediálnu žumpu ešte niekto pozerá

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás