fbpx
- Reklama -
NázoryJ. Laššáková: SKÚSME SPOLOČNE POSTRČIŤ RTVS, ABY VRÁTILA DO...

J. Laššáková: SKÚSME SPOLOČNE POSTRČIŤ RTVS, ABY VRÁTILA DO VEREJNÉHO PRIESTORU DISKUSIU

-

J. Laššáková: SKÚSME SPOLOČNE POSTRČIŤ RTVS, ABY VRÁTILA DO VEREJNÉHO PRIESTORU DISKUSIU

„Odvaha nespočíva v slovách, spočíva vo voľbe.“ (Antoine de Saint-Exupéry)

Mnohí z nás cítia, že s našou spoločnosťou niečo nie je v poriadku. Viacerí si myslíme, že jednou z príčin je aj absencia dialógu. Vecná diskusia a poctivá polemika sa stratili. Dnes je moderné postaviť sa na jednu stranu sporu a mať v rámci užšej či širšej skupiny jednotný názor. Oponenti nás neposudzujú podľa toho, čo hovoríme a ako konáme, ale podľa toho, do akej skupiny patríme. Odchýlenie sa od „správneho“ názoru sa neodporúča, miestami dokonca trestá.

Preto bolo pre mňa príjemným prekvapením, keď sa bratia Matyinkovci podujali vytvoriť iniciatívu Hovorme Spolu. V dnešných časoch si to vyžaduje odvahu. S menami osobností ktoré bratia Matyinkovci navrhli ako účastníkov širokej verejnej diskusie, som sa oboznámila na stránke iniciatívy. Nie je podstatné, že s názormi žiadnej z navrhovaných osobností nesúhlasím na sto percent. Ani s jednou! Nie napriek tomu, ale práve preto by som si verejnú a poctivú diskusiu navrhnutých osobností vychutnala. Diskusia totiž nie je šport, kde jeden musí vyhrať a druhý prehrať. Diskusia má každého obohatiť.

- reklama -

Žiaľ, RTVS dodnes nereagovala na nepochybne prospešnú výzvu bratov Matyinkovcov. Preto vás chcem poprosiť, aby ste podporili ich iniciatívu a ak súhlasíte s tým, aby sa do verejného priestoru vrátila vecná a poctivá diskusia, podpísali petíciu.

https://www.peticie.com/hovorme_spolu_-_otvoreny_list_vedeniu_rtvs_zo_da_2582021?fbclid=IwAR21dy1RPgKJK9bAnKutFeBdJtyi8nM3jN0ytxBWD9HbYGM_IurEYXnMJe0

spot_imgspot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 COMMENT

  1. Prvá slovenská „Rusofóbna Televízia “ Po Kapustovinách, Hríbovinách a Havranovinách je už dávno nepozerateľná. Čudujem sa že sa na túto mediálnu žumpu ešte niekto pozerá

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás