fbpx
NázoryJ. Laššáková o útoku na dievča v Miloslavove: Kde...

J. Laššáková o útoku na dievča v Miloslavove: Kde je teraz tá pani, ktorá tejto krajine nerozumie a na Deň proti týraniu a zneužívaniu detí sa predvádzala?

-

J. Laššáková o útoku na dievča v Miloslavove: Kde je teraz tá pani, ktorá tejto krajine nerozumie a na Deň proti týraniu a zneužívaniu detí sa predvádzala?

SPOLOČNOSŤ A DETI

Máme tu pána poslanca Tarabu, ktorý by mal každý mesiac posielať kyticu kvetov do prezidentského paláca ako prejav vďaky za reklamu. Kvôli vete „Po včerajšom dni vieme, že máme na Slovensku novú top modelku“ sa strhla búrka. Keďže pani prezidentka má iba a výlučne elitných poradcov, podarilo sa jej urobiť zo skoro neznámeho poslanca hviezdu sociálnych sietí.

Prezidentkino vyplakávanie nad opovážlivosťou pána poslanca trvá dodnes. Je nemožné, aby sa za neadekvátnu reakciu ospravedlnila. To ani omylom! Veď vyššie uvedená Tarabova veta je hodná lynču! A ten sa mu aj ušiel.

Najsmutnejšie na celej tejto historke je múdrosť dcéry pani prezidentky. Opravujem sa, múdrosť IBA dcéry pani prezidentky. V jednom rozhovore Zuzana Čaputová povedala, že jej dcéra si je vedomá toho, že predmetom hejtu bola kvôli tomu, že je prezidentkinou dcérou. No aj podpory sa jej dostalo preto, že je potomkom hlavy štátu. Samotná dcéra pani prezidentky vraj mala povedať: „Koľko je takých detí, ktoré sú terčom hejtu, prípadne šikany, ale nikto sa ich nezastane?“

Múdre slová mladej slečny.

Naozaj skláňam klobúk – a toto myslím vážne bez irónie a sarkazmu.

Mám otázku pre jej mamu: Pani prezidentka, KDE STE, keď spoločnosť je tak vychýlená, že 14- až 16-ročné deti sú natoľko rozbesnené, že šikanujú jedenásťročné, opakujem 11-ročné dieťa?!?!?! To boli statusíky s fotečkami, ako sa objímate s detičkami! A apelujete na to, že „práve 19. november je Svetovým dňom prevencie týrania a zneužívania detí“. Fakt dojemné – no, toto sarkazmus bol.

A predtým, než sa začneme medzi sebou žrať, kto za toto môže, či deti, či rodičia, všetci sa upokojme! Nie sme politici, aby sme hovorili, čo majú alebo nemajú robiť polícia a súdy a koho, ako, kedy a začo odsúdiť a poslať „do basy“ a najlepšie na doživotie.

No za stav spoločnosti môžu naši politici. Na čele s pani, ktorá tejto krajine nerozumie.

P. S.: Inak gratulujem obci Miloslavov! Ak „výskyt detí v areáli sa už riešil viackrát“, ako píše obec na svojej FB stránke, tak teraz je už naozaj načase, aby boli všetci súčinní s políciou!

eREPORT: Prípad zbitého dievčatka v Miloslavove bude mať dohru v parlamente. Preveria vraj všetky podozrenia!

Udalosť, ktorá sa stala len nedávno v obci Miloslavov, keď niekoľko tínedžerov opilo, zbilo a vyzlieklo iba 11-ročné dievča a skutky si ešte aj natáčali, mnohým vyrazila dych. Okrem šéfa parlamentu Borisa Kollára, ktorý si už predvolal ministra vnútra, sa bude prípadom zaoberať aj parlamentný výbor.

Na sociálnej sieti to oznámil poslanec za OĽANO a podpredseda národnej rady Gábor Grendel. “Otrasný prípad šikanovania 11-ročného dievčaťa z Miloslavova prerokujeme na najbližšom, mimoriadnom branno-bezpečnostnom výbore parlamentu,” uviedol Grendel, ktorý mal o to požiadať predsedu výboru Juraja Krupu. “Preveríme všetky podozrenia, ktoré prípad sprevádzajú. Hlavne, či polícia a prokuratúra urobili všetko, čo mali,” tvrdí podpredseda parlamentu a vyzval ľudí, pokiaľ majú nejaké tipy, aby mu ich poslali do správy.

Foto: fb/GGrendel

Jeho postup ocenil aj poslanec za Za ľudí Juraj Šeliga. “Detskej šikane takýchto rozmerov musíme venovať veľkú pozornosť,” reagoval. Polícia pre napadnutie 11-ročného dievčaťa v Miloslavove začala trestné stíhanie vo veci lúpeže. Zároveň nevylúčila, že môže dôjsť k prekvalifikovaniu skutkovej podstaty trestného činu. “Medializované informácie o pôsobení organizovanej skupiny takzvaného ‘detského gangu’ v obci potvrdiť nemôžeme. Rovnako neevidujeme zo strany občanov doposiaľ žiadne oznámenie alebo podanie, ktoré by sa týkalo takéhoto konania ‘gangu’ v uvedenej obci ani v blízkom okolí,” dodala polícia.

Dievča mali podľa medializovaných informácií napadnúť, opiť a vyzliecť 2. januára v Miloslavove jej kamaráti. Incident si mali nakrútiť na telefón a zverejniť na sociálnych sieťach. Celé sa to malo odohrať v obci v areáli bývalého družstva. Na zverejnenom videu by mali byť 14-, 15- a 16-ročné deti. Podľa medializovaných informácií takýto prípad by nemal byť jediný a táto skupina už mala zaútočiť na deti aj v minulosti.

NA KONIEC UŽ LEN OSTÁVA DODAŤ, KDE JE NAJVÄČŠIA BOJOVNÍČKA (NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH URČITE) PROTI TÝRANIU DETÍ, ZUZANA ČAPUTOVÁ…

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

6 Komentáre

  1. Je to zaujímavé – za to že niekto vyzlečie 11 ročné dieťa donaha bude stíhaný za lúpež. Fakt súbeh trestných činov neexistuje? To vyšetrovatelia a prokurátori tak osprosteli že dokážu obviniť len z jedného trestného činu? A mimochodom – lúpež? To naozaj? To ako u nás, keď napadli a mačetami dosekali rhomovia jedného bieleho a boli obvinení z výtržníctva… Fasa…

  2. „Naše“ srackomety od rána do večera vysielajú a uverejňujú veľmi pochybne programy aj filmy ktoré ovplyvňujú správanie sa aj deti. Tu je výsledok. Už nám tu chýba iba streľba v škole.

  3. Zaujímalo by ma kto sú rodičia tých tnevychovaných tínedžerov, určite je tam veľmi zanedbaná rodičovská výchova. V prvom rade treba riešiť rodičov a potom drzých tínedžerov. A kde je stanovisko mediálneho produktu Čaputovej, ktorá vďaka nemu je tam, kde je.

  4. Nielen filmy ovplyvňujú správanie ľudí, ale aj spoločnosť, vláda a médiá. Kto v posledných mesiacoch rozdeľuje ľudí na rovných a rovnejších? Kto neustále ukazuje, že niektorí môžu všetko a druhý nič? Len silné osobnosti s dobrých charakterom nepodľahnú nátlaku. Nič však nemení na tom, že by mali niesť zodpovednosť za svoje konanie.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás