fbpx
- Reklama -
NázoryJ. Draxler: Objavujú sa interné hlasy, že Ústavný súd...

J. Draxler: Objavujú sa interné hlasy, že Ústavný súd asi naozaj referendum o predčasných voľbách stopne. Nie je to úplne isté, ale v tejto chvíli to takto vyzerá

-

J. Draxler: Objavujú sa interné hlasy, že Ústavný súd asi naozaj referendum o predčasných voľbách stopne. Nie je to úplne isté, ale v tejto chvíli to takto vyzerá

Nebola by to neprekonateľná tragédia, ako som už avizoval, je dosť pravdepodobné, že do pár mesiacov sa koalícia sama rozsype. Kopia sa interné problémy vládnutia, navyše si koaliční partneri začali sami na seba robiť tak podrazy, vrátane predpríprav na trestné stíhania navzájom, že už to akosi nevedia zastaviť. Jediné, čo ich drží pri moci, je priazeň médií. A podráždenosť ľudí z toho, že ich pád by znamenal návrat Smeru.

Inak je koalícia už pomaly akurát dom z karát. Aj situácia na Ústavnom súde ale ukazuje, koľko toho bude treba do budúcna čistiť, rekonštruovať a budovať. Jednoducho nemôžeme mať taký právny poriadok, že ak sa raz zvolí nejaká vláda, tak prakticky neexistuje možnosť jej konanie prerušiť, nech už by nespokojnosť národa bola akákoľvek.

Aj tie príslovečné „západné demokracie“ majú takmer vždy ústavné poistky na to, aby vo veľmi nezvládanej situácii mohli nastať predčasné voľby. Rovnako to musí byť aj u nás, je jedno, či zajtra, alebo o päť rokov, je to vec princípu.

- reklama -

Zdroj: FB, Juraj Draxler

Vážení priaznivci Veci Verejných

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu.

Vo Veciach verejných stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme onedlho.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity.

Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať Veci verejné.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..

Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

 

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

Predchádzajúci článokČaputová nabáda sa očkovať
Ďalší článokVyhlásenie strany SMER – SD

1 komentár

  1. Ani by som sa nečudoval, keby tí Kiskoidi referendum zakázali . Ambasáda za plotom pracuje . Naviac covidfašisti do toho chystajú 3 vlnu, hoci by aj na chleba nebolo.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás